2019-06-16, sekmadienis, 20:33.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

A.Ramanauskas-Vanagas palaidotas Antakalnio kapinėse: atsisveikinti su tautos didvyriu vyko ir joniškiečiai

2018-10-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
A.Ramanauskas-Vanagas palaidotas Antakalnio kapinėse: atsisveikinti su tautos didvyriu vyko ir joniškiečiai

Tūkstančiai lietuvių šeštadienį per valstybines laidotuves atidavė pagarbą partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui. Jis buvo palaidotas Antakalnio kapinėse. Šiemet Našlaičių kapinėse rasti laisvės kovotojo palaikai penktadienio rytą buvo atvežti į Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčią, kur iki vakaro juos galės pagerbti visuomenė ir aukščiausi šalies vadovai. Bažnyčios aikštėje atsisveikinti su partizanų vadu susirinko daug žmonių. Vėliau gedulinga procesija vyko į Arkikatedrą baziliką, buvo aukojamos mišios, po jų procesija vyko į Antakalnio kapines.

 

Vilniuje, Antakalnio kapinėse amžinojo poilsio atgulė paskutinis Lietuvos, kovojusios prieš SSRS okupaciją, vadovas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 metų vasario 16-osios deklaracijos signataras, brigados generolas Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Po kelerių slapstymosi metų A.Ramanauskas-Vanagas suimtas 1956 metais, sovietų žiauriai kankintas, o kitais metais jam įvykdyta mirties bausmė. Jis savo gyvenimą ir gyvybę atidavė kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

 

 

„Šiandien ypatinga diena, kažin ar tikėjomės, kad jos sulauksime. <..> Tai, kad tokią sisteminę tiek metų saugotą neapykantą matome ir dabar, žinome, kad visos aukos yra svarbios ir jos lėmė mūsų likimą. Net vienas žmogus sistemai buvo toks pavojingas, toks svarbus, kad reikėjo sunaikinti ne tik jį patį ir jo šeimą, bet ir paslėpti jo tapatybę. Bet nepavyko“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

 

 

A.Ramanausko dukra Auksutė Skokauskienė sako esanti laiminga, kad pagaliau turės tėvo kapą. Ji vylėsi, kad jis taps visų laisvės kovotojų simboliu. „Dabar aš turėsiu jo kapą, pašventintą vietą, kur galėsiu nueiti bet kada, kada norėsiu pabūti su juo“, – LRT televizijai sakė ji.

 

Joniškiečiai laidojimo ceremonijoje

 

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pabrėžė, kad A.Ramanauskas-Vanagas sugebėjo derinti pedagogo ir karininko savybes, griežtai laikėsi karinės disciplinos, aktyviai dirbo pogrindžio spaudoje.

 

 

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas per pamaldas Šv. Jonų bažnyčioje sakė, kad laisvės kovotojas A.Ramanauskas-Vanagas visada laikėsi savo pažado Dievui ir Tėvynei. „Jo auka ir mums nešė daug vaisių, padėjo, kad ir mes galėtume džiaugtis laisvės dovana“, – sakė arkivyskupas.

 

Daugiau kaip po 60 metų trukusių paieškų vieno didžiausių Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo simbolių – A. Ramanausko-Vanago palaikai nuo šiol ilsėsis ramybėje Antakalnio kapinėse.

 

Jono Ivanausko fotoreportažas

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai