2019-02-22, penktadienis, 07:03.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Artėja Žagarės vyšnių festivalio turgus: ką verta žinoti pardavėjams?

2018-07-10, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Artėja Žagarės vyšnių festivalio turgus: ką verta žinoti pardavėjams?

Kiekvienas pardavėjas iš mugės nori grįžti tuščiomis rankomis, bet pilnomis kišenėmis. Ką daryti, kad taip nutiktų? Kalendorinio pavasario pradžiai daugeliui smulkiųjų gamintojų yra didelė šventė – pirmąjį kovo savaitgalį vyksta didžiausia šalyje mugė – prasideda Kaziukas. Jei anksčiau visi skubėdavo į Vilnių, dabar šią mugę jau rengia ir kiti miestai. Tiesa, Kauno šventės organizatoriai ją vadina Kazimiero muge, tačiau iš esmės pavadinimas nieko nekeičia: vieni į mugę vyksta parduoti tai, ką pagamino, kiti čia suvažiuoja nusipirkti įdomių ar skanių dalykų, treti paprasčiausia išsiruošia pasižmonėti.

 

Ir jei pirkėjai grįžta iš mugės džiaugdamiesi pirkiniais, kiekvienas pardavėjas nori grįžti tuščiomis rankomis, bet pilnomis kišenėmis.

 

Kad taip nutiktų, reikia išmokti prekybos renginiuose pradžiamokslį. Esminiai jo punktai būtų šie.

 

Pirma, į mugę važiuokite tik su išskirtine produkcija. Jei anksčiau kai kurie perpardavinėtojai praslysdavo ir, įsikūrę tarp tikrų gamintojų, pirkėjams įsiūlydavo masinių produktų, dabar tokių apsišaukėlių organizatoriai net nepriima, nes iš anksto reikalauja atsiųsti tiek gaminių nuotraukų, tiek pagrįsti jų išskirtinumą. Net jei kam pavyktų prasmukti pro atrankos rėtį, tokį pardavėją nubaus patys pirkėjai, nepirkdami jo prekių, nes jie atskiria, kas pagaminta savomis rankomis, o kas nusipirkta didmenoje.

 

Renkasi ne tik produktą

 

Ypač svarbi ir kita taisyklė: nusivežkite tiek produktų, kad užtektų prekybai iki pat mugės pabaigos. Apmaudu išparduoti visas prekes pačią pirmą dieną ir paskui dar ilgai save kaltinti dėl tokio neapdairumo. Šią klaidą dažniausiai padaro pradedantieji, neįsivaizduojantys, kiek žmonių, nusiteikusių plačiai pratverti pinigines, suplūsta į Kaziuką. Kalbinti prekybininkai, jau turintys patirties, neslepia, jog dalyvio mokestis atsiperka jau per pirmąjį pusdienį.

 

„Skaičiuodamas, ar verta dalyvauti mugėje, įvertini, per kiek laiko atsipirktų prekybos vietos mokestis, nes kai jis pasidengia, pradedi uždirbti pragyvenimui. Yra labai brangių mugių, bet Kaziuko mugės kaina normali, – VŽ yra sakiusi ūkininkė Zita Mikoliūnienė, natūralių arbatų „Gamtos galia“ ruošėja.

 

– Dalyvauti mugėje Vilniuje, įskaičiavus maitinimąsi, degalus visoms trims dienoms, įrangos atnaujinimą, nors tai reikia daryti ne kasmet, kainuoja apie 150 Eur.“

 

Ta pati taisyklė galioja ir planuojantiems, keliuose renginiuose dalyvauti. Pavyzdžiui, „Gamtos galios“ arbatomis bus prekiaujama tik vienoje palapinėje. Ūkininkė sako, kad sugebėtų dirbti ir daugiau prekybos vietų, tačiau po kalėdinės prekybos kovo pradžioje nebelieka pakankamai produkcijos.

 

Ir trečia, nebūkite tik tas, kuris paduoda prekę ir paima už ją pinigus. Bendraukite su pirkėjais, pasakokite apie savo produktą, derėkitės, dalinkite vizitines korteles. Nes kartais perkama ne dėl to, kad patinka prekė, o todėl, kad smagus pardavėjas. Toks, iš kurio paprasčiausiai tiesiog nori kažką įsigyti.

 

manojoniskis inf.

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?