2018-12-19, trečiadienis, 13:58.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:38, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Atrodo, kad valdančioji dauguma vėl neapsižiūrėjo

2018-01-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Atrodo, kad valdančioji dauguma vėl neapsižiūrėjo

Kaip tu begalvotum, bet rajono valdančioji dauguma turbūt likimo pasmerkta karts nuo karto lipti ant to paties grėblio ir tokiu būdu juokinti rinkėjus. Tačiau netrukus ateis nauji rinkimai, ir kažin ar tada tas juokinimas neatsirūgs. Šįkart kalbėsime apie eilinį bandymą įvaryti į kampą neįtinkančią opoziciją.

 

Planas buvo lyg ir geras. Neeiliniame Tarybos posėdyje prieš Naujuosius pakeisti Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos veik­los reg­la­men­to nuo­sta­tas, su­si­ju­sias su Kont­ro­lės ko­mi­te­to, Eti­kos ir An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jų pir­mi­nin­kų sky­ri­mo tvar­ka. Parengtame sprendimo projekte buvo sakoma, kad siūlomą kandidatūrą turėtų paremti du trečdaliai opozicijos atstovų. Kadangi rajono Taryboje veikia dvi apylygį narių skaičių turinčios opozicinės frakcijos (vienoje – 4 nariai, kitoje – tuo metu buvo 5) ir mažesnioji remia valdančiųjų sprendimus, tad šių frakcijų tarpusavio susitarimas praktiškai būtų neįmanomas.

 

Balsuodami už tokį sprendimo projektą valdantieji sąmoningai apribojo neįtinkančios opozicijos teises, nors Tarybos narys Eugenijus Butkus ir nusistebėjo perdėm sureikšmintu balsavimu, skiriant Kont­ro­lės ko­mi­te­to, Eti­kos ir An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jų pir­mi­nin­kus. Politikas sakė, kad skiriant Administracijos direktorių pakanka Tarybos daugumos narių balsų, o komisijų pirmininkams patvirtinti reikia jau dviejų trečdalių opozicijos balsų. Anot Eugenijaus Butkaus, keistas toks pasiūlymas. Na taip, logiškai mąstantiems – keistas, o valdančiai daugumai, pasiryžusiai bet kokia kaina „nukenksminti“ opoziciją – pats tas. 14 Tarybos narių nubalsavo už parengtą projektą. O kad visas šis sumanymas atrodytų lyg nekaltas „tvarkos įvedimas“, leista opozicijai  tą pa­čią kan­di­da­tū­rą į komiteto pirmininko postą siūlyti ne du kartus, kaip buvo nustatyta anksčiau, o be apribojimų. Čia jau man panašu į pasijuokimą iš opozicijos: po priimtų pataisų dėl dviejų trečdalių opozicijos balsų tvirtinant komiteto pirmininką, gali kiek nori kartų siūlyti savo kandidatą, bet dviejų trečdalių balsų esant šiandieninei situacijai niekaip nesurinksi, taigi ir negausi to, kas pagal įstatymus opozicinei frakcijai priklauso.

 

Tačiau Vy­riau­sy­bės at­sto­vė Šiau­lių ap­skri­ty­je As­ta Ja­siū­nie­nė Jo­niš­kio ra­jo­no ta­ry­bai at­siun­tė tei­ki­mą, ku­riuo pra­šo­ma pa­keis­ti mi­nė­tas Veik­los reg­la­men­to nuo­sta­tas, nes Vie­tos sa­vi­val­dos įsta­ty­me nė­ra nu­ma­ty­ta, kad tvir­ti­nant Eti­kos ir An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos bei Kont­ro­lės ko­mi­te­to pir­mi­nin­kus rei­ka­lin­gas ma­žu­mos siū­ly­mas, pa­si­ra­šy­tas dau­giau kaip dvie­jų treč­da­lių vi­sų ta­ry­bos opo­zi­ci­jos na­rių. Vadinasi, ir šį kartą valdančioji dauguma prašovė pro šalį. Artimiausiame posėdyje ji privalės peržiūrėti šį savo sprendimą. Keista, žinoma, čia kitkas – kas diktuoja tokius sprendimus, kurie prasilenkia su įstatymais ir rodo bent jau dalinį teisinį neišprusimą, imantis svarbių sprendimų. Ir kas dabar gali užginčyti, kad per neapsižiūrėjimą valdančioji dauguma vėl neužlipo ant grėblio ir kad per visas tas politikų rietenas vėl nenukentės koks nors savivaldybės darbuotojas.

 

Pranas Raščius

 


REKLAMA


 

Ispaniški vytinti kumpiai tiesiai į namus

 

 

Ispaniški vytinti kumpiai laikomi kulinariniu paveldu ir Lietuvoje, tai ne tik skanus delikatesas ant pietų stalo, bet ir puikiai pritaikyta dovana. Dėl savo išskirtinės kokybės, juos yra pamėgę ir mūsų nuolatiniai pirkėjai. Kumpis tiesiog tirpsta burnoje, dėl švelnios tekstūros ir intensyvaus skonio. Mūsų siūlomas sertifikuotas ispaniškas kumpis yra natūraliai brandinamas. Naudojami gamtos ištekliai: kalnų oras, natūrali drėgmė ir kumpiui tinkamiausia temperatūra. Todėl pagrindinis mūsų tikslas yra supažindinti su išskirtinio skonio kokybe. Siūlome dvejas kumpių rūšis, taip pat vakumuotą iškaulėtą galinės kojos kumpį ir „Chorizo dešras”.

 

 

*Siūlomos kumpių rūšys:


Priekinės kojos mentė "Paletilla Bodega" – 1 kg/ 11,5 €, vytinimo laikas 9-12 mėn.
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 4,5 kg iki 5,5 kg. 

Galinės kojos kumpis "Jamon Gran Reserva" –  1 kg/ 15 €, vytinimo laikas 18-24 mėn. 
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 6,5 kg iki 8 kg

Stovas ir pjaustymo peilis ( komplektas) – 14 €

 

 

*VILNIUJE vytinto kumpio pristatymas į namus NEMOKAMAS!
*Prekių atsiėmimo adresas: 
Vytenio g. 50, Vilnius. Dirbame iki 18 val. 
*Į kitus miestus siunčiame NEMOKAMAI kurjeriu, prekės pristatomos per 1-2 d.d. *Galimybė atsiskaityti už prekes kurjeriui grynaisiais atsiimant prekes.

Daugiau informacijos:  +370 607 88 656
El.paštas: 
info@seranas.lt

Mūsų elektroninė parduotuvė: WWW.SERANAS.LT

Sekite naujienas: www.facebook.com/seranas.lt

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

 

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

 Joniškio projektuotojai siūlo kokybiškas ir nebrangias paslaugas

 

 

         Projektiniai pasiūlymai

 

  •          Techninės sąlygos ir  specialieji reikalavimai

 

  •          Visų kategorijų statinių projektavimas

 

  •          Statybą leidžiantys dokumentai

 

  •          Statinių statybos techninė priežiūra

 

  •          Statinių kadastriniai matavimai

 

  •          Žemės sklypų kadastriniai matavimai ir kontrolinės geodezinės nuotraukos

 

  •          Nebaigtų statyti  statinių registravimo procedūros

 

  •          Statinio statybos užbaigimo procedūros

 

Kainos sutartinės

 

Kreiptis Darbininkų g. 1, Joniškis

Telefonas (8 426) 52 245, mob. 8 686 40 786, 8 61 111 613

El. paštas joniskioprojektuotojai@gmail.com

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?