2018-12-19, trečiadienis, 14:14.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:38, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

„Audruvės“ klubo literatė Kilnutė Riškuvienė išleido miniatiūrų knygą „55 atsigręžimai“

2018-01-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Audruvės“ klubo literatė Kilnutė Riškuvienė išleido miniatiūrų knygą „55 atsigręžimai“

„Aš esu žiemos vaikas, prieš pat Naujuosius man sukako gražus metų skaičius, tiek ir kūrinių suplaukė į knygą,“ – sako „Audruvės“ klubo literatė Kilnutė Riškuvienė, ką tik išleidusi miniatiūrų knygą „55 atsigręžimai“.  Pasak autorės, mintis apie knygos išleidimą blykstelėjo staiga ir netrukus buvo įgyvendinta.

 

„Kai prieš daugelį metų, nepamenu net prieš kiek, man sakė, jog reikia kažką po savęs palikti, maniau, kad užtenka dviejų užaugintų vaikų, kai sakė, leisk knygą, sakiau  – man nereikia. O štai dabar grįžo prisiminimai, pokalbiai su garbiais žmonėmis, tad nutariau – tegul bus. Taip ir gimė knyga. Kas ją skaitys, tarp eilučių pajus mano atodūsius, šypsenas, liūdesį ir džiaugsmą. Šioje knygoje tikrai yra nemažai manęs, “ –  dalinasi mintimis Kilnutė Riškuvienė.

 

Knyga išleista „Literos“ leidykloje. Dizainerė Orilė Aleknavičiūtė. Knygos autorė ypač dėkinga knygos sudarytojai Loretai Ripskytei, kuri pagal tematiką į skyrius sudėliojo miniatiūras ir nuotraukas. Beje, knygoje talpinamos pačios autorės nuotraukos.

 

„Kur nors važiuodama dažnai pasiimu fotoaparatą, nes būna, kad po kurio laiko norisi sugrįžti ten, kur jau buvau – kur buvo gražu, šilta, gera. Kai pasiilgstu malonių akiai  reginių, atsiverčiu nuotraukų albumus ir klajoju mintyse, užsisvajoju taip, kad net vėją, kvapus, saulę pajaučiu. Neseniai pradėjau senovinių, tai yra popierinių albumų,  atgaivinimo procesą. Elektroniniai albumai gerai, bet jiems trūksta „gyvybės“. Kur kas maloniau vartyti nuotraukomis nusegiotus albumo lapus, “ – sako knygos „55 atsigręžimai“ autorė Kilnutė Riškuvienė.

 

Knygos pristatymas joniškiečiams vyks J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje sausio 10 d. 16 val.

 

Autorė mielai sutiko su portalo manojoniskis.lt  skaitytojais pasidalinti keliomis knygoje publikuotomis miniatiūromis ir nuotraukomis. Taigi sveikiname autorę su pirmosios knygos išleidimu, o skatytojams linkime malonaus skaitymo.

 

Sąžinių paradas

 

 

Vaikščiojau seno parko apirusiais takais. Žiūriu, eina sąžinė, sulindusi į juodus kailinius. Tyliai  tapena šiltais minkštapadžiais batais. Gerai pasislėpusi, – nei matosi, nei girdisi.

 

Išplėčiau akis ir išvydau daugiau sąžinių, palindusių po ilgais paltais, didelėmis skrybėlėmis, užsimaskavusių dažytomis lūpomis, pūstomis šukuosenomis, dirbtinėmis šypsenomis. Išsigandau, – nei pažinti, nei susipažinti negaliu.

 

Nuplėšiau savo sąžinei rūbus, numečiau pakrūmėn batus, nuploviau baloje makiažą. Na ir kas, kad lietus ir vėjas, sniegas ir saulė, tegul visi mato tokią begėdiškai nuogą, tegul nesislapsto, atvirai visiems žiūri į akis.

 

Ei, parko takų parado dalyvės, apsinuoginkit ir jūs! Susitikim, pakalbėkim, pažiūrėkim viena kitai į akis. Gal šilčiau pasidarys?..

 

Pasibarimai

 

 

Aš garbinu duoną. Gerbiu ir ją išauginusį ūkininką. Visai man nesvarbu, kad jo batai mėšlini ir žagrės kyšo iš kišenių. Sugėdinkit mane, pasakykit, kad esu senamadiška kvaiša, nežinanti, kad nusilenkti reikia išmaniajam telefonui ir tiems, kas jį sugalvojo.

 

Aš garbinu jauną žmogų, nusprendusį savo gyvenimo kelią suminti apsivilkus baltą gydytojo chalatą. Išbarkit mane, išvadinkit neišmanėle. Iš pagarbos išsižioti turėčiau, jei vaikis norėtų patapti menedžeriu, prodiuseriu ar vadybininku.

 

Aš garbinu žilą plauką, pritvinkusį prabėgusių metų patirties. Pasijuokit iš manęs: ką jie beišmano, žili, pliktelėję, liūdnom raukšlėm papuošti.

 

Pasibarkim, gal suprasiu savo mąstymo klaidas. Būsiu protingesnė, patylėsiu, nebepliaukšiu niekų. Žinosiu, kam nusilenkti, ką garbinti, kaip elgtis su žvaigždėmis, kas valdovas, kas niekas, kas auksas ir kas pelenai.

 

Autorę kalbino Kazimieras Šatas

 


REKLAMA


 

KAMINŲ IR KIETOJO KURO KATILŲ VALYMAS VISAME JONIŠKIO RAJONE

 

                                                 

 

DIRBU IR SAVAITGALIAIS. Tel. 865761851

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 


REKLAMA


 

 

 

Prekiaujame važiuoklės dalimis, stabdžių sistemos dalimis, variklių dalimis, akumuliatoriais, tepalais, filtrais, valytuvais, aušinimo skysčiais, langų plovimo skysčiais, automobilių kosmetika, automobilių aksesuarais, modeliniai kilimėliai, tepalai, filtrai motociklams.

NEMOKAMAS pristatymas Šiaulių apskrityje.

Tel. +37060188131

Tinklalapis  http://www.autopikis.lt/

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?