2018-12-19, trečiadienis, 14:00.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:38, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Auklės keikūnus ir pažeidinėjančius viešąją tvarką

2018-01-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Auklės keikūnus ir pažeidinėjančius viešąją tvarką

Savivaldybėse pradėjo dirbti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriai. Jų užduotis – padėti sunkumų turinčioms šeimoms.

 

Lietuva, iki šiol gyvenusi pagal patarlę „Devynios auklės – vaikas be galvos“, nuo praėjusių metų rugsėjo įtvirtino tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybę. Po tokį specialistą, kurio pareiga – suvienyti institucijas, teikiančias pagalbą vaikus auginančioms ir su problemomis susiduriančioms šeimoms, privalo įdarbinti kiekviena savivaldybė. „Lietuvos žinios“ pasidomėjo, ką jie jau spėjo nuveikti ir ką dar planuoja padaryti.

 

Joniškio rajono merijoje tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės pareigas pernai spalio 18-ąją pradėjo eiti Eglė Damalakaitė. Anksčiau ji 12 metų dirbo šios savivaldybės gydytoja.

 

E. Damalakaitė „Lietuvos žinioms“ pasakojo, kad pirmiausia, kai tik ėmėsi naujų pareigų, išstudijavo Joniškio rajono policijos į meriją atsiųstus pranešimus apie nepilnamečių padarytus nusikaltimus. „Neslėpsiu, nustebino žmonių noras skųstis“, – pažymėjo ji. Specialistei labai didelę nuostabą sukėlė gausūs pedagogų kreipimaisi į policiją dėl to, kad mokiniai jų akivaizdoje keikėsi ar išvadino mokytojus nederamais žodžiais. „Suprantu, vaikas elgiasi labai blogai, kai keikiasi. Tačiau, manyčiau, mokytojui derėtų pačiam pasikalbėti su mokiniu, kuris negali susitvardyti, nuraminti jį, o ne pulti rašyti pareiškimo policijai“, – svarstė koordinatorė.

 

Dėl kiekvieno policijai apskųsto nepilnamečio keikūno E. Damalakaitė išsiuntė informaciją mokykloms, kuriose šie mokosi, ir informavo seniūnijų, kuriose jie gyvena, socialinius darbuotojus. „Mokyklų atstovai privalės man atsiųsti tų mokinių charakteristikas, o seniūnijų socialiniai darbuotojai, aplankę vaikų šeimas, turės charakterizuoti jas“, – aiškino koordinatorė. Įvertinus charakteristikas bus sprendžiama, kokių priemonių imtis, kad nepilnamečiai nebesikeiktų.

 

„Mokiniais skundžiasi ne vien pedagogai. Neseniai gavau vieno piliečio policijai įteiktą skundą, kuriame piktinamasi, kad vaikai jo automobilį apmėtė kaštonais“, – sakė E. Damalakaitė.

 

Be minėtos veiklos, koordinatorė važinėja į mokyklas, susitinka su socialiniais darbuotojais, dirbančiais su socialinės rizikos šeimomis, bendrauja su Joniškio rajono medikais, mezga ryšius ir kuria integralios pagalbos problemų turinčioms šeimoms sistemą.

 

Joniškio rajono merijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, kuriame dirba E. Damalakaitė, vedėjas Jonas Novogreckis neslėpė, kad jį irgi stebina itin gausūs pedagogų kreipimaisi į policiją dėl mokinių, kurie plūstasi. „Nemanau, jog kiekvienu atveju dėl to turime skųstis policijai. Dalis kolegų tiesiog nusimeta atsakomybę ne tik mokyti, bet ir auklėti vaikus“, – įsitikinęs jis. Vedėjas ragins rajono pedagogus būti kantresnius ir diplomatiškesnius.

 

Paruošta pagal Lietuvos žinios medžiagą

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 


REKLAMA


 

Lazerio terapija priklausomybių gydymui

 

 

                   

 

 

Tai greitas, neskausmingas, neturintis šalutinio poveikio gydymas infraraudonųjų spindulių lazeriu, užtikrinantis sėkmingą ir efektyvų priklausomybės gydymą! Atstatomas organizmas, koreguojama psichologinė būsena, šalinamas potraukis nikotinui ar alkoholiui. Daugiau informacijos galima rasti čia. Tel. 8 622 77207

 


 

REKLAMA


 

ŠILTINAME PASTATUS. DENGIAME STOGUS. ATLIEKAME

STALIAUS DARBUS.

 

 

 

ŠILTINAME PASTATUS (GYVENAMUOSIUS NAMUS, ŪKINIUS PASTATUS) PUTPLASČIU, AKMENS VATA, TINKUOJAME (DEKORAS), APKALAME APDAILOS MEDŽIAGOMIS (DAILYLENTĖMIS). DENGIAME STOGUS (SKARDA, ŠIFERIU, ČERPĖMIS). REMONTUOJAME STOGUS. ATLIEKAME KITUS STALIAUS - DAILIDĖS DARBUS. 

 

INDIVIDUALI ĮMONĖ „STALIAUS PASTOGĖ“, MOB. TEL.:861547347.

 


 

REKLAMA


 

 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?