2020-10-22, ketvirtadienis, 14:39.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:03, leidžiasi 18:01, dienos ilgumas 9:58.

„Bėdų turgus“ joniškietiškai (pirma dalis) (2)

2018-12-01, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Bėdų turgus“  joniškietiškai (pirma dalis)

Pradedame publikuoti straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną šeštadienį apžvelgsime priešrinkiminės kampanijos metu interneto erdvėje  sklindančias tikras ir tariamas rajono bėdas, kuriomis noriai facebook paskyrose dalinasi politikai. Kadangi mums tos bėdos asocijuojasi su populiaria vienos televizijos laida „Bėdų turgus“, tai kad būtų linksmiau skaityti kiekvienai bėdai sugalvojome reklaminę antraštę – manome, kad jos dėka bėdą kam nors įsiūlyti bus lengviau.

 

Labdaros akcija: fotografinės narkozės būdu užmigdome nemokamai, išbudiname – rinkimų dieną tuoj po balsavimo. Taip pat nemokamai. 

 

 

Autorių klausimas: suoliukai aikštėje. Rodos, kuo jie galėjo užkliūti? Bet ar žinote, kad sąnarių problemų turintys žmonės nuo tokių be pagalbos neatsistotų. Gaunasi, kad jiems nėra kur atsisėsti.


Kitas klausimas - ko ant tų suoliukų sėsti? Arba nuo aikštės žiūrėti į pravažiuojančius traktorius, arba sėsti kitoje gatvės pusėje ir spoksoti į žmonių langus. 

 

Faktoanalitikų atsakymas: nepulkite į paniką – pasėdėjome ant suoliuko valandą, ir per tą laiką pamatėm ne tik traktorių, pravažiavo keli autobusai, mersedesai gal kokie penki praplaukė, ir dar krūva visokių ratuotų batuotų prašmėžavo. Ne taip ir nyku. Eksperimento tikslais pasikvietėme sąnarių problemą turintį praeivį, pasodinom, o jis nevidonas ėmė ir atsistojo.  Be mūsų pagalbos. Aiškinam, kad be pašalinių geros valios jam nevalia atsistoti, žiūrim, skersas nuo tokio aiškinimo vargšelis traukiasi ir dar mūsų adresu pirštą prie smilkinio sukina. Tada nukulniavom į ligoninę ir paprašėm dvi dienos po infarkto gulinčio paciento ant to suoliuko atsisėsti, o paskui atsistoti, kritikuojančių laimei jis ne tik negalėjo išpildyti prašymo, bet ir atpėdinti  iki to suoliuko neįstengė. Viskas aišku, reikėjo tą suoliuką ligoniui prie lovos statyti. Galima dar jį pastatyti Tyrelio pelkėj – prieš akis atsivers gamtos grožis, traktorius pasiliks anapus regėjimo lauko. O kai aikštėje sutiksi pažįstamą arba seniai bematytą kaimyną ir norėsi su juo valandėlę prisėdęs paplepėti, tai iki Tyrelio ne taip ir toli – tapu tapu ir plepėk. Įdomu, kokią visuomeninės paskirties  vietoje stovinčio suolelio formą pagal individualaus pasturgalio poreikius galėtų pasiūlyti skaitytojas? Gal kažką panašaus į savivartę priekabą?

 

Patirtį turintys politikos veikėjai įrodys, kad nevienodom egzistavimo sąlygom reikalavimai liftui irgi turi būti nevienodi. Nebrangiai. Tik už pritariančią šypseną.

 

 

Autorių klausimas: liftas  (savivaldybėje – autoriaus pastaba) iš tiesų yra, tačiau iki jo dar reikia gerokai palypėti. Dar galima iki jo patekti per vidinį kiemą, bet tik jei žinai apie tai.


O gal taip tyčia padaryta? Jei nepajėgi užlipti laiptais ar nerandi paslėpto lifto, nėra ko čia landžioti ir rajono valdovų trukdyti? Gal kas nors iš joniškiečių esate kėlęsis savivaldybės liftu?

 

Faktoanalitikų atsakymas: vakar ėjome pro Joniškio ligoninę ir lifto nesimatė. O juk tikrai jis yra ligoniams aptarnauti. Nulėkėme persiutę į ūkio dalies vedėjo kabinetą, išrėžėm savo pasipiktinimą, o ten žmogus ramiai mums paaiškino, kad pagal seniai įsigalėjusią praktiką liftai mūsų šalyje montuojami patalpų viduje. Tiesa, pasaulyje galima pamatyti ir tokių liftų, kurie įrengti pastatų išorėje, bet tokia praktika pas mus dar nėra paplitusi.  Tuo labiau prieš kelis dešimtmečius statytuose pastatuose. Su logišku paaiškinimu nepasiginčysi. Bet jei bėda afišuojama, tai toj bėdoj turi būti kažkokia bėda. Nulėkėm į Savivaldybę, galvojom bus tas liftas paslėptas po kokia atliekamų dokumentų krūva ar šiaip apkrautas kokiais skudurais, kad pašalinė akis jo neužmatytų. Tai kad ne. Stovi tas liftas švarus, tvarkingas ir iš tolo matomas. Jausmas toks, lyg būtum tamsoj paskutinius dešimt eurų pametęs ir dabar niekaip negalėtum jų surasti. Pasidedam prieš akis tą nuotrauką ir kvapą sulaikę bandom toliau ieškoti bėdos.  Gal ji visai ne lifte, bet grėsminguose laiptuose priešais Savivaldybę. Čia reikia pagirti nuotraukos autorių. Ne kiekvienas sugalvotų parpulti ant kelių ir nufotografuoti laiptus tokiu kampu, kad jų aukštis beveik prilygtų Gedimino kalnui. Žiūrint į tokį vaizdelį,  taip ir norisi sušukti  – mielieji, be  funikulieriaus  jau mums niekaip. Būkit tik geri, neskubėkit su tuo funikulieriaus įrengimu, mes dar norim, kad iš miesto centro iki funikulieriaus ateitų metro linija. Pašliaužiosim keliais po centrą ir atsiųsime foto, kurioje aiškiai matysis, kad tik ji, bandant pasiekti Savivaldybės pastatą,  gali išgelbėti nuo visokių kliūčių. Nesakome, kad mūsų nuomonė yra neginčytinai teisinga, jūs veikiausiai dar kitokią turite. Svajoti juk niekam neuždrausta. Tačiau bėdos esmę išsiaiškinome gerai: kai viename iš rajono „valdovų“ krėsle sėdėjo kažkuris nuotraukos pateikėjas, tai tas liftas ir laiptai nei kliuvo, nei kitokių negatyvių asociacijų kėlė, o kai atsisėdo kiti – liftas su laiptais tapo beveik Joniškio košmaru. Ponai, ką palikot, tą ir turim.

 

Viskas rinkiminei kampanijai: akmenys, virvės, kibirai su purvu, svarsčiai po 10 kg., kelio ženklai. Nebrangiai. Už supratingą tylėjimą.

 

 

Autorių klausimas: naujas Joniškio aplinkkelis nutiestas kitų nesutvarkytų kelių sąskaita. Lėšų, matomai, buvo skirta kiek per daug, todėl vieną nereikalingą brūkšnelį brūkštelėjo. O gal iš tiesų miestelio vardas pasikeitė?

 

Faktoanalitikų atsakymas: apie kelio ženklą su klaidingu Kriukų miestelio užrašu gavome informaciją netrukus po jo pasirodymo. Dar po kurio laiko atkeliavo į portalą manojoniskis. lt ir nuotrauka, liudijanti, kad ženklas išties su klaida. Kaip patriotiški joniškiečiai, paskambinome į Savivaldybę ir informavome apie klaidą, o kaip informacijos viešintojai, nuotrauką vis gi patalpinome portalo facebook paskyroje, bet nieko neapkaltinome. Tik atkreipėme dėmesį, kad su tuo ženklu kažkas negerai. Kol dirbom kitus darbus, žiūrim facebook paskyrose jau aiškiai signalizuojama, kad čia savivaldybės žioplumas. Pasiaiškinom. Galit pykti ir į šuns dienas mus dėti, bet mes atradom ką kita.  Aplinkkelis neturi statybos užbaigimo akto, t.y. čia dar vyksta darbai, kuriuos pagal sutartį atlieka UAB „Šiaulių plentas“. Taigi rengiamas apvažiavimas kol kas jų teritorija ir būtent jie atsakingi už joje vykstančius procesus. Tad ir adresuokime tą priekaištą jiems arba kelio ženklo gamintojui. Juolab, kad Savivaldybė nesijaučia niekur suklydusi. Iškreipta logika vadovaujantis galima Savivaldybę ir didesnėm nuodėmėm apkaltinti, pavyzdžiui,  kodėl iš Baltarusijos įsileido į rajoną kiaulių marą. Lietuvių liaudis yra sugalvojusi tokį gerą patarimą „Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk.“ Nejau politikai privilegijuoti ir jiems šis patarimas negalioja? Jeigu negalioja ir tas liaudies balsas nieko nereiškia, tai ko tada prieš tą liaudį kadrilį šokti? Prisipažinsime, kieno sąskaita aplinkkelis nutiestas – nesiaiškinome. Bet vidinis balsas kužda, kad su tikrove ir šioje vietoje bus prasilenkta.

 

Mintis apibendrino Kazimieras Šatas

Nuotraukos - iš facebook

 
 
Contact form

 

Patarimas 2018-12-01 19:15:03 IP: 188.69.210.30

Pliurpalai! Kas tam manojoniskis pasidarė? Kažkokio politikos ringo ir pasityčiojimo pilna. Bent jūs nenusileiskit į tokį lygį.

 

Vija 2018-12-01 16:47:51 IP: 84.15.189.98

Bet žodis LIUDIJANTI kaip ir Kriukai rašome ne su ū, o su u

Šios dienos vardadieniai