2020-09-26, šeštadienis, 20:02.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:13, leidžiasi 19:04, dienos ilgumas 11:51.

Dėmesys vairuotojams ir keliautojams

2019-10-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Dėmesys vairuotojams ir keliautojams

Rugsėjo mėnesio paskutinį sekmadienį minima Vairuotojų keliautojų diena. Skaistgirio susivienijimas vienijantis Skaistgirio moterų draugiją ,,Versmė“, Skaistgirio miestelio bendruomenę, Šv. Jurgio parapiją , bei Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyrių,  dalyvaudamas respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“ , kasmet mini šią dieną.

 

Šiemet artėjant šiai dienai Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“ kvietė siūlyti Skaistgirio seniūnijos gyventojus nominacijai ,,Dviratiškiausia šeima“, Skaistgirio miestelio bendruomenė  laukė pasiūlymų nominacijai ,,Mandagiausias vairuotojas“, o Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis aukojo Šv. Mišias ir  visą savaitę po Šv. Mišių norintiems šventino transporto priemones. Šia galimybe pasinaudojo kelios dešimtys dviratininkų, mašinų vairuotojų ir yra dėkingi parapijos klebonui kunigui Andriui Trakšeliui už parodytą išskirtinų dėmesį keliautojams.

 

Nominacija ,,Mandagiausias vairuotojas“  atiteko  Joniškio autobusų parko vairuotojui, vežančiam Skaistgirio gimnazijos mokinius,  Gendručiui  Kaikariui. Pasak jį siūliusių mokinių tėvelių, tai kultūringas, paslaugus, mandagus vairuotojas. Tokie vairuotojai yra pavyzdys kitiems  ne tik autobusų vairuotojams, bet ir automobilių, bei didžiųjų  mašinų vairuotojams. Gendrutis Kaikaris kalbinamas šypsosi ir įvertinimo nesureikšmina. Sako važiuoja pagal eismo taisykles, o mandagumas matyt įgimtas.

 

Kita nominacija - ,,Dviratiškiausia šeima“ - įteikta Skaistgirio žemės ūkio bendrovės dirbantiesiems Emilijai ir Rimantui Degimams.  Šią šeimą nominacijai pristatę bendrovės specialistai sakė, kad jie dviračiu kasdien įveikia arti keturių dešimčių kilometrų atstumą. Lietus, sniegas, vėjas, tamsa - jie mina dviračių pėdalus į darbą ir atgalios. Būna dienų kai parmina pietų ir vėl atgalios.

 

Kalbinami sutuoktiniai sakė, kad kitos transporto priemonės neturintys, o be darbo būti ar iš pašalpų gyventi nenorintys. Atstumas 8 kilometrai į vieną pusę nėra čia toks didelis, bet kai sukari keturis kartus po tiek ir dar atidirbi bendrovėje,  vakare jaučiasi  buvęs atstumas. Kai pasirinkimo nėra, per naktį pailsime ir ryte lyg niekur nieko vėl pirmyn į darbą.,- sako Rimantas, jam pritaria ir sutuoktinė. Skaistgirio susivienijimo renginiuose dalyvavo ir   Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Sigitas Petraitis bei policijos rėmėjas Vytautas Staškus.

 

Renginiai - tai dalis respublikinio projekto konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“, vykdomo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos. Nuo 2012 metų skaistgiriečiai dalyvauja šiame projekte. Aštuntus metus skaičiuojantis projektas duoda neįkainuojamą vertę. Jo dėka Skaistgirio seniūnijoje žymiai padaugėjo gyventojų dėvinčių šviesą atspindinčias liemenes, atšvaitus, policijos pažymėtų dviračių, sumažėjo nukentėjusiųjų eismo dalyvių. Nominantams įteiktos liemenės ir krepšiai su šviesą atspindinčiais elementais bei policijos bendruomenės pareigūnų paskatinti saugiam eismui skirtomis dovanėlėmis.

 

Bendras tikslas saugaus eismo prevenciniuose renginiuose suvienija. Joniškio policijos bendruomenės pareigūnai bendradarbiauja su Skaistgirio seniūnijos nevyriausybinėmis organizacijomis, Skaistgirio moterų draugija „Versmė“,  suvienijusia  kultūrą, parapiją ir bendruomenė kilniam tikslui. Tiesiogiai iš gyventojų sužinoma, kokios problemos juos labiausiai neramina, kokia prevencinė pagalba būtų aktualiausia, ar saugiai jaučiasi savo gyvenamojoje aplinkoje.

 

Pasak  organizacijų vedlių, dalyvaujančių projekte, maloniausia būna, kai metus baigiame be tragiškų įvykių ir dalyvaudami projekte galime prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo.

 

                                                                                                                       Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos informacija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai