2020-06-05, penktadienis, 03:02.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:45, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 17:2.

Dirbu ir stengiuosi dėl savęs. Kodėl turiu mokėti mokesčius?

2019-10-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Dirbu ir stengiuosi dėl savęs. Kodėl turiu mokėti mokesčius?

Valstybė, kurios piliečiai esame, gyvena pagal panašius principus, kaip ir kiekviena šeima: čia įprasta rūpintis vieniems kitais, padėti, paremti, turėti bendrų tikslų ir interesų.

 

Įsivaizduokime, kad 5 žmonės – Inga, Liudas, Agnė, Tomas ir Ignas – yra viena labai maža valstybė. Be to, kad jiems reikalingas būstas, medicinos pagalba, tam tikra infrastruktūra ir pan., jie dar nori būti saugūs užklupus netikėtumams – susirgus, netekus darbo ir pan.

 

Tam, kad visa tai galėtų turėti, jie turi sutarti dalį savo uždirbamų pajamų skirti visoms šioms reikmėms, priešingu atveju kelią į darbą kiekvienas turėtų nusitiesti ir išsiasfaltuoti pats, savarankiškai turėtų ieškoti ir staiga jam prireikusio gydytojo bei vietos, kurioje jis galėtų, pavyzdžiui, atlikti reikalingą operaciją ir pan. Tai būtų nelogiška, tiesa? Lygiai taip pat jie sutaria dalį pinigų skirti ir tiems atvejams, jeigu kuris iš jų liktų be darbo, susirgtų, sulauktų vaikų ir negalėtų dirbti.

 

Valstybė yra ne kas kita, kaip labai daug Ingų, Liudų, Agnių, Tomų ir Ignų – tai didelė bendruomenė, kurios nariai rūpinasi vieni kitais ir nepalieka bėdos ištiktų žmonių likimo valiai. Būtent todėl turime, kas pasirūpina keliais, kas užtikrina, kad veiktų ligoninės ir jose būtų reikalinga įranga bei personalas, kas gesina gaisrus, kas mus saugo ir apgina nuo nusikaltimų.

 

„Sodros“ biudžetas, iš kurio mokamos pensijos jūsų seneliams, ligos, vaiko priežiūros, nedarbo išmokos tėvams, jų draugams ar kaimynams yra ne kas kita, kaip visų dirbančių žmonių sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Jokių kitų pinigų „Sodros“ biudžete nėra ir, jei staiga išauga nedarbas ir biudžete trūksta pinigų, jų nėra iš kur paimti.

 

Būtent todėl žmonės turi mokėti nustatytas įmokas ir mokesčius – tam, kad prireikus galėtų naudotis visų reikmėms kuriamais ir palaikomais dalykais (viešuoju transportu, mokyklomis, teatrais ir pan.) ir gautų reikalingą paramą (susirgus, auginant vaikus, netekus darbo, sulaukus pensinio amžiaus).

 

                                                                                                                                                          ,,Sodra“ informacija
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai