2020-10-22, ketvirtadienis, 15:56.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:03, leidžiasi 18:01, dienos ilgumas 9:58.

Europos judumo savaitė Joniškyje: automobilius iškeitė į skėčius

2020-09-21, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
  Europos judumo savaitė Joniškyje: automobilius iškeitė į skėčius

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 20-osios sekmadienį joniškiečiai į miesto gatves plūdo ne taip, kaip įprasta – automobiliais ar kitomis transporto priemonėmis. Įvairaus amžiaus joniškiečiai rinkosi bemotores transporto priemones: dviračius, paspirtukus, riedučius, riedlentes. Ne vienas miestelėnas kartu su anūkais ar kitais šeimos nariais tiesiog lėtai vaikštinėjo prie Joniškio kultūros centro estrados, kur sekmadienio popietę prasidėjo Europos judumo savaitei paminėti skirtas renginys.

 

Renginys prasidėjo miestelėnų eisena, prie kurios prisijungė dviratininkai, riedutininkai ar pėstieji. Dalį dienos vienoje miesto gatvių buvo uždarytas eismas, taip skatinant judumą be taršos. Po eisenos joniškiečiai pasirinko sau mielas veiklas: vieni žaidė šaškėmis, šachmatais, kiti savo vikrumą išbandė prie stalo teniso stalų.

 

Stalo teniso treneris Romualdas Franckaitis renginio dalyvius supažindino su asmenine stalo teniso atributikos kolekcija. Mažieji joniškiečiai aikštelėje gainiojo krepšinio kamuolį, o jų tėveliai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, skirtuose šeimoms. Joniškio sporto centras visus kvietė į atvirą karatė treniruotę, smiginio pamokas, figūrinio važiavimo.

 

Petankės varžybose dalyvavo 8 komandos. Susumavus surinktus taškus, trečioji vieta atiteko Joniškio rajono savivaldybės viešosios Jono Avyžiaus bibliotekos komandai, antrąją vietą užėmė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato komanda, o nugalėtojais tapo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos komanda.

 

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus Tomo Armonavičiaus teigimu, sėkmė mokyklos komandos neaplankė, nes mokyklos bendruomenė savo jėgas išbando petankės varžybose nuo 2011 metų, kada Joniškyje pirmą kartą buvo organizuotos petankės varžybos renginio „Burbuliatorius“ metu.

 

Prie policijos pareigūnų būriavosi miesto gyventojai, pageidavę gauti daiktų žymėjimo paslaugą.

 

Dviračiu į renginį, skirtą Europos judumo savaitei paminėti, atvyko ir Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, kuris prisijungė prie nemotorizuotos miestelėnų eisenos, o vėliau pasidžiaugė, kad Joniškio krašto gyventojai renkasi bemotores transporto priemones ne tik Europos judumo savaitės metu, bet ir kasdien dalis jų sėda ant dviračio ir įveikia planuotus  savo dienos kilometrus. Rajono mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė į renginį atėjo pėstute ir mielai pasirinko edukacines veiklas šeimoms.

 

Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ mažuosius joniškiečius kvietė piešti kreidelėmis ant asfalto savo laisvalaikį. Teatro režisieriaus padėjėja Rasa Ripskienė buvo maloniai nustebinta, kad daugelis vaikų nupiešė dviračius. Pasirodo, Joniškis – aktyvių žmonių miestas.

 

Renginio dalyviams gerą nuotaiką kūrė Joniškio kultūros centro darbuotojai, padovanoję puikią muzikinę programą.

 

Rugsėjo 16 dieną prasidėjusi Europos judumo savaitė Joniškyje išsiskyrė originalumu, nes alternatyvia transporto priemone buvo pasirinktas ne kas kitas, o būtent skėtis. Iniciatyvos organizatorių teigimu, keliauti galima ir su skėčiu. Juk tai įrodė rašytojo P. L. Traverso knygos „Merė Popins“ herojė. Turbūt šiemet Lietuvoje vieninteliai Joniškio rajono gyventojai viešąsias miesto erdves ir privačius gyvenamuosius namus papuošė skėčiais, pagamintais iš draugiškų aplinkai gamtinių medžiagų.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai