2018-12-16, sekmadienis, 03:37.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:36, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:13.

Įspūdingas R. Biliarto pasirodymas vainikuotas „Delikateso“ pergale prieš svečius iš Baltarusijos

2018-10-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS

Rytis Biliartas surinko 31 naudingumo balą, o jo vedamas Joniškio „Delikatesas“ (1-0) namuose 79:72 (19:25, 21:15, 16:11, 23:21) palaužė Minsko „Cmoki-2“ (0-1) ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę tarptautiniame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyre.

R. Biliartas per 31 minutę pelnė 18 taškų (9/13 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojo 14 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinkoApylygiai vykusiose rungtynėse „Delikatesas“ iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos. Mantvydas Žukauskas pataikė iš toli, Rytis Pipiras pridėjo dvitaškį, o Kristupas Lukošius pataikė metimą iš eigos ir į spurtą 9:0 pasileidę jonaviškiai įgijo dviženklę persvarą (53:43).

Vis tik Minsko ekipos dubleriai į tokį išpuolį atsakė savo atkarpa, kurią laimėjo 15:3 ir ketvirtojo kėlinio pradžioje jau buvo priekyje 58:56. Kaip bebūtų, M. Žukauskas pataikė iš toli, Giedrius Stankevičius pataikė iš vidutinio nuotolio, o Šarūnas Valunta atseikėjo dar vieną tritaškį bei nulėmė mačo baigtį (77:67).

„Delikatesas“: Rytis Biliartas 18 (9/13 dvit., 14 atk. kam., 31 naud. bal.), Giedrius Stankevičius (3/5 trit., 7 rez. perd) ir Šarūnas Valunta (4/5 trit.) po 15.

„Cmoki-2“: Kirilas Čumakou (6/7 dvit., 11 atk. kam.) ir Andrejus Rachošenka (5/9 dvit.) po 13, Andrejus Stabruskis 12 (2/7 dvit., 2/3 trit.). 31 naudingumo balą.

Artėjantį sezoną NKL rengs ir tarptautinį turnyrą, kuriame su antros pagal pajėgumą Lietuvos lygos ekipomis varžysis Minsko „Cmoki-2“ komanda iš Baltarusijos.

NKL čempionate šį sezoną rungtyniaus 15 komandų, o dėl nelyginio skaičiaus kiekvieną savaitgalį dvi ekipos turėtų sužaisti tik po vienas rungtynes iš dvejų.

Visgi ši skylė bus užkamšyta – komandos, rungtynių dieną penktadienį ir šeštadienį neturėsiančios poros, rungtyniaus su Minsko „Cmoki“ dublerių klubu.

Mačų su šia ekipa rezultatai bus skaičiuojami tarptautinio turnyro turnyrinėje lentelėje, o pagrindinėje NKL lentelėje šie rezultatai nefigūruos.

„Cmoki-2“ visas rungtynes žais NKL komandų namų salėse. Ji su lygos klubais rungtyniaus tik reguliaraus sezono pirmuose dviejuose ratuose (28 rungtynės).

„Nacionalinė krepšinio lyga gavo „Cmoki“ užklausą po to, kai užsidarė Baltijos krepšinio lyga. Ten žaidė Minsko „Cmoki“ dubleriai, o klubas kreipėsi į mus su užklausimu žaisti NKL. Mums nauja komanda netrukdo, nes tai bus šešiolikta ekipa, todėl nė vienas mūsų klubas savaitgaliais neliks nuskriaustas. NKL komandos nubalsavo, kad pasidarytume tarptautinį turnyrą, o nuo to mūsų žiūrovams bus tik įdomiau“, – komentavo NKL vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas.