2019-06-16, sekmadienis, 20:06.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Joniškio moterų asociacijai – 15 metų

2018-10-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio moterų asociacijai – 15 metų

Nuskambėjo Joniškio moterų asociacijos projekto ,,Lietuvos šimtmečio dalis – Joniškio moterų asociacijai - 15 metų“ jubiliejinė šventė, kuri vyko penktadienį Joniškio Raudonojoje sinagogoje. Joniškio moterų asociaciją su gimtadieniu sveikino LR Seimo nariai Vitalijus Gailius ir Arūnas Gumuliauskas, linkėjo jaunystės veržlumo ir neblėstančio entuziazmo. Seimo narys A. Gumuliauskas už bendruomeniškumą ir visuomeniškumą įteikė padėkos raštus Joniškio moterų asociacijos pirmininkei Vilmai Bartašienei, buvusiais asociacijos pirmininkei Danutei Grunskienei ir asociacijos įkūrėjai Birutei Žilinskienei.

 

Šventės metu, Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis dėkojo Joniškio moterų asociacijai jų himno žodžiais ,,Joniškį reprezentuoti ir linksmai dainuoti“ ir įteikė mero padėkos raštus: Birutei Ginkuvienei – už nuolatinę pagalbą Joniškio moterų asociacijai, Daliai Pelurtienei – už įsilieijimą į projektą ,,Padedu augti“ ir  ,,Lietuvai 100, sveikas mažyli“, B. Žilinskienei, D. Grunskienei ir  Daliai Vyšniauskienei – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą visuomeninėje veikloje, S. Reginai Bernatavičienei, – už aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje, šokius ir dainas, gebėjimą telkti moteris, Feodorui Bondarevui (moterų asociacijos ansamblio ,,Lelija“ meno vadovui) – už indėlį į Joniškio rajono kultūros, švietimo, mokslo, socialinės raidos, visuomeninį gyvenimą.

 

Mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė palinkėjo visoms moterims visad būti mylimoms ir išlikti paslaptingoms. Joniškio moterų asociacijos moterys, pagausėjusios 11 narių, vieningai užtraukė asociacijos himną ir dainą ,,Moterys amžiais nesensta“. Vilma Bartašienė vaizdo medžiaga pristatė asociacijos 15 metų veiklą, rengtus ir įgyvendintus projektus. Parengta virš dvidešimt įvairių projektų: bendruomeniškumo ir kultūros skatinimo, sveikatinimo, moterų ir vyrų lygių galimybių klausimais. Joniškio moterų asociacija buvo priimta į nacionalinio skurdo mažinimo tinklą, o 2015 m. į Lietuvos moterų lobistinę organizaciją (LMLO), kuri sprendžia moterų ir vyrų lygių galimybių klausimus. Per asociacijos veiklą išleistos dvi knygos ,,Joniškio moterų darbai ir siekiai“  (autorės: Birutė Turonytė- Žilinskienė ir Vilma Kareivaitė- Bartašienė).

 

Joniškio moterų asociacijos moterys: D. Grunskienė, D. Remeikienė, V. Matijūnienė, D. Pelurtienė, B. Motuzienė, D. Petraitienė ir V. Bartašienė pristatė savo rankdarbius, mėgstamas veiklas, pasidalijo patirtimi ir kūrybiniais sugebėjimais. Šventės dalyviai galėjo pasigėrėti moterų nėriniais ir mezginiais, tapybos ir keramikos darbais, rūbais ir rankų darbo papuošalais. Jubiliejaus proga nuostabų tortą iškepė Vilija Matijūnienė. Jubiliejinėje šventėje akcentuota, kad ieškoma aktyvių moterų, turinčių talentų ir norinčių save realizuoti.

 

Šventei spalvų suteikė muzika, skambančios dainos ir šokiai, kuriuos atliko A. E.  Balčiūnaitė ir D. Katinienė bei klubo ,,Čia ir dabar“ šokėjos, jaunųjų akordeonistų trio: Adrijus ir Ervidas Balčiūnai ir F.Bondarevas ir Joniškio moterų asociacijos ansamblis „Lelija“ (vad. F. Bondarevas), savo kūrybos eiles skaitė žagarietė Daiva Gustienė. Asociaciją sveikino Pakruojo moterų klubas, Kriukų moterų klubas ,,Žara“, Kunigaikščio Vykinto Žemaičių kultūros draugijos Joniškio skyrius bei muzikinį sveikinimą skyrė Žvelgaičių bendruomenės kaimo kapela.

 

Joniškio moterų asociacijos pirmininkė Vilma Bartašienė padėkojo visiems dalyvavusiems projekte „Lietuvos šimtmečio dalis – Joniškio moterų asociacijai 15 metų“ įteikdama padėkas, o moterys dėkojo pirmininkei už energingumą telkiant moteris, rengiant projektus.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Linos Šutkienės nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai