2020-08-14, penktadienis, 17:19.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:54, leidžiasi 20:50, dienos ilgumas 14:56.

Joniškio rajono savivaldybėje svečiavosi Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis

2020-06-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joniškio rajono savivaldybėje svečiavosi Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis

Joniškio rajono savivaldybėje svečiavosi Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių vyskupijos kancleris kun. Rimantas Žaromskis, ir Joniškio dekanas kun. Remigijus Jurevičius. Trumpoje diskusijoje kartu su administracijos direktore Vale Kulvinskiene, meru Vitalijumi Gailiumi ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičiene buvo aptarti aktualūs Joniškio bažnyčios, Barboros Žagarietės palaikų ir projekto Camino Lituano projekto klausimai.

 

Mero pavaduotoja vyskupui pristatė problemas su kuriomis susiduria Joniškio rajono savivaldybė prisijungusi prie projekto Camino Lituano. Camino Lituano – tai 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.

 

Susitikimo metu diskutuota apie nuo 2005 m. pradėto Barboros Žagarietės beatifikacijos-kanonizacijos bylos procesą, kurio sėkmingai eigai reikalinga atrasti ir išnagrinėti kuo daugiau informacijos, susijusios su visam Joniškio kraštui svarbia ir žinoma asmenybe. Susitarta dėl bendradarbiavimo ir duomenų gavimo.

 

Vyskupui ir Joniškio dekanui tumpai buvo pristatytas ir nuo birželio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūros paskelbtas kvietimas, pagal kurį juridiniai asmenys kviečiami teikti paraiškas paramai gauti pagal Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2020 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę (1.2.1. punktas) „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės  ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, religinėms bendrijoms ar centrams.

 

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, dar kartą pasidžiaugė Joniškio parapijai vadovaujančiu klebonu. Bažnyčia ir jos aplinka keičiasi ir gražėja dienomis. Puikios klebono iniciatyvos nelieka nepastebėtos ir yra labai vertinamos. Taip pat padėkojo už malonų vizitą ir konstruktyvų pokalbį vyskupui.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai