2019-10-19, šeštadienis, 20:44.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:55, leidžiasi 18:09, dienos ilgumas 10:14.

Kaip susikurti jaukų barą virtuvėje?

2019-06-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kaip susikurti jaukų barą virtuvėje?

Baras paverčia virtuvę iš nuobodžios maisto gaminimo patalpos vietos į jaukų laisvalaikio kambarį. Jo dėka užkandžiauti ir ragauti įvairius gėrimus galite lyg bare. Tačiau barui įrengti reikalingi tam tikri virtuviniai baldai ir jūsų virtuvei pritaikyti dizaino sprendimai – tad šiek tiek apie juos.


Įprastas baras ar „sala“?
Abu tipai labai populiarūs ir abu turi tiek teigiamų, tiek neigiamų savybių. Ne kiekvienai virtuvei tinka abu šie tipai, todėl prieš nusprendžiant įsirengti virtuvinį barą, įvertinkite keletą ypatybių:


Įprastas virtuvės baras populiarus jau daugelį metų – virtuviniai baldai būna sujungti su šiuo baru, dažnai juo atskiriant virtuvę nuo svetainės ar valgomojo. Įprasti barai nereikalauja daug vietos ir investicijų, nes patys pigiausi tokio tipo barai susideda tiesiog iš nutiesto stalviršio ir poros baro „kojų“.


„Salos“ neabejotinai yra brangesnis pasirinkimas. Jos dažnai įrengiamos viduryje virtuvės, todėl ir reikalauja daugiau lėšų – sudėtingesnis įrengimas, apšvietimas ir, neretai, brangesnis santechnikos montavimas.


Abu barų tipai yra puikūs. Tačiau „salą“ rekomenduojama rinktis tik didesnėse virtuvėse – plotis turėtų būti bent 4 m. Įprastas baras puikiai tinka mažesnėse virtuvėse, kadangi ir nedidelių matmenų baras vis vien atrodys solidžiai ir jaukiai.


Baro kėdės – svarbiau nei pats baras
Kaip atrodo baras be baro kėdžių? – kaip prekystalis arba tiesiog virtuvės spintelės. Bare, apart palubėje spindinčių taurių ir gale sukrautų bokalų, „baro“ pavadinimą užtarnauja eilėje sustatytos aukštos baro kėdės. Taigi, jūsų svajonių baro stilius virtuvėje labai priklausys nuo pasirinktų kėdžių.


Pirmiausia pagalvokite, ar jūsų virtuvėje labiau tiks baro kėdės su atlošais, ar be. Atlošai leis lengviau atsipalaiduoti – puikiai tinka jei žadate ant jų praleisti daugiau laiko. Na o kėdės be atlošų atrodo klasiškai ir geriau tinka trumpiems prisėdimams pusryčiaujant nei ilgam pasisėdėjimui su draugais vakare.


Sukamos ar su kojomis? Tradicinio kaimo stiliaus virtuvėms sukamos baro kėdės netiks. Dar įvertinkite tai, kad laikui bėgant medinės grindys susibraižys – tokiu atveju įprastos kėdės nėra geriausias pasirinkimas.

 

Baras virtuvėje – ne kiekvienam
Kad ir kaip puikiai skamba „baras virtuvėje“,  tam tikros aplinkybės gali apriboti jo galimybes. Pavyzdžiui, jeigu šeimoje yra vaikų arba senolių, tai aukštos baro kėdės gali būti ganėtinai pavojingos. Ant baro stalviršio dažnai gaminamas maistas, pjaustomi produktai, todėl apsvarstykite ir galimybę įsirengti elektros tiekimą ir apšvietimą, kas yra kiek sudėtingiau pasirinkus „salą“.


Kokie virtuviniai baldai tinkamiausi jūsų namams? Užeikite į senukai.lt ir susipažinkite su naujausiais baldų pasiūlymais.
 

 

Foto: Unsplash.com

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai