2019-06-16, sekmadienis, 20:02.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Kultūros ministerijos Memorandumas dėl kultūros įstaigų darbuotojų atlyginimų: komentuoja Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis (1)

2018-10-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kultūros ministerijos Memorandumas dėl kultūros įstaigų darbuotojų atlyginimų: komentuoja Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis

Kultūrai skiriamos lėšos sukuria ne tik pridėtinę ekonominę vertę, bet ir didina regionų ir vietos savivaldos patrauklumą, stiprina kultūrinį identitetą. Tačiau savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo atlyginimai yra vieni mažiausių viešajame sektoriuje.

 

Siekiant išvengti neigiamų pasekmių kultūros politikos raidai, būtina užtikrinti nuoseklų savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų augimą, todėl iniciuotas memorandumo tarp Kultūros ministerijos ir savivaldybių pasirašymas (toliau – Memorandumas). Memorandumu siekiama bendromis pastangomis didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus, panaikinant atotrūkį nuo švietimo darbuotojų atlyginimų per 2019– 2021 metus.

 

2018 m. spalio 4 d. Kultūros ministerijos įvykusio susitikimo su savivaldybių vadovais metu prie Memorandumo iškart prisijungė 32 savivaldybės. Tarp jų – ir Joniškio savivaldybė. Rajono savivaldybės kultūros įstaigose dirba 124 darbuotojai. Iš jų – 90 kultūros ir meno darbuotojai, 34 – priskiriami kitų darbuotojų kategorijai.  Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje dirba 46 darbuotojai (9 iš jų priskiriami  kitų kategorijai), Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje – 17 (8 iš jų priskiriami kitų kategorijai), Joniškio kultūros centre – 47 (12 iš jų priskiriami kitų kategorijai), Žagarės kultūros centre – 14 (5 iš jų priskiriami kitų kategorijai). 

 

Joniškio rajono savivaldybės mero Gedimino Čepulio komentaras:

 

Norėdami Joniškio rajoną matyti kaip konkurencingą miestą ir siekdami išlaikyti kvalifikuotus specialistus, pagerinti sąlygas kultūros įstaigų darbuotojams, privalome jiems užtikrinti ir jų kvalifikaciją bei atsakomybės lygį atitinkančius atlyginimus, neišskiriant nė vienos profesijos. Didinant darbo užmokesčio fondą, 2019 metų savivaldybės biudžete reikės numatyti daugiau lėšų savivaldybės kultūros įstaigų darbuotojų atlyginimams, tačiau tikiu, kad tarybos nariai šią iniciatyvą palaikys, nes Joniškis pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą.

 

Bendradarbiaujant su  Vyriausybe, numatoma taikyti kompleksines finansines priemones darbo užmokesčiui didinti, taikant  vienodo papildomo prisidėjimo principą. Savivaldybė skirs ne mažiau nei savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti skirs Vyriausybė, kuri numato papildomą finansavimą savivaldybėms taip užtikrindama, kad kultūros darbuotojų atlyginimai didėtų.Tokiu būdu siekiama kultūros darbuotojų atlyginimus priartinti prie švietimo darbuotojų algų. Kultūroje dirbančių žmonių darbas yra sunkus ir atsakingas, dažnai pareikalaujantis savaitgalių, išeiginių. Taip pat neišvengiamai tenka mažiau dėmesio ir laiko skirti savo šeimos nariams, prioritetą skiriant darbui.

 

manojoniskis inf. 

 
 
Contact form

 

petriuks 2018-10-11 14:08:03 IP: 78.57.175.13

oi tie rinkimai artėjantys.

Šios dienos vardadieniai