2018-12-19, trečiadienis, 13:59.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:38, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Laisvė – tai ne dovana

2018-01-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Laisvė – tai ne dovana

Kiekvienos valstybės istorijoje yra dienų, kai išbandoma tautos valia, jos ryžtas, kai suprantame, kad laisvė – tai ne dovana, kai suvokiame, kokia didelė, neįveikiama jėga yra tautos vienybė. Todėl ir šiandien ne vienas mintimis grįžtame į prieš 27-erius metus buvusią naktį.

 

Neretai prisimenu ir aš tą 1991-ųjų metų naktį, kai, būdamas svečiuose, išgirdau apie tragiškus įvykius sostinėje ir, nieko nelaukdamas, parskubėjau į Joniškio VRS (netrukus ši įstaiga buvo reformuota į Joniškio rajono policijos komisariatą), kur jau neraginami buvo susirinkę beveik visi mano kolegos. Dar ir šiandien šildo tas solidarumo ir brolybės jausmas, kai su kolegomis saugojome ginklų sandėlį ir rengėmės atremti galimą Rygos OMON-o puolimą. Tada svarbiausia buvo Lietuva. Mintimis buvome su tais, kurie stovėjo prie Parlamento ar prie Televizijos bokšto, ginkluoti tik savo tikėjimu, drąsa ir viltimi. Ir tais, kurie buvo šių rūmų viduje, pasirengę žūti. Barikadų prie Seimo, liepsnojančių laužų neįveikė nei tankai, nei elitiniai sovietinės kariuomenės smogikai, nes žmones sutelkęs vienybės jausmas buvo stipresnis.

 

Gal todėl ypač sujaudino Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos organizuota istorijos pamoka. Galvodama, kaip įdomiau ir prasmingiau paminėti šią datą, „Saulės“ mokyklos bendruomenė nusprendė, jog renginį reikia daryti naktį, kad pajustų tos nakties ypatingumą. Taip gimė idėja organizuoti naktinį 20 kilometrų pėsčiųjų žygį ir prisiminti tą laiką, kai petys petin stovinčius nepažįstamus žmones gaubė nuoširdumas, tikėjimas be išlygų savo šalies ateitimi ir vienas kitu.

 

Nepaimsi nepakelsi neparodysi

Nepavalgydinsi jos ir nepagirdysi

Ne valiavimuos ne šūkiuose ne odėse

Mūs atodūsiuos ji matosi ir girdisi.

(Just. Marcinkevičius „Laisvė“)

 

Šaltinis: LR Seimo nario Vitalijaus Gailiaus facebook 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?