2019-06-16, sekmadienis, 20:03.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Maldeniškių gandrai tebeskraido

2018-10-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Maldeniškių gandrai tebeskraido

Maldeniuose gyvenančiai ir dirbančiai Joniškio kultūros centro renginių organizatorei ir režisierei Emilijai Kvedarienei sumanymų galime sveikai pavydėti. Kiekvieną rudenį ji sukviečia literatus pasidalinti literatūriniu žodžiu, senolių papročius atgaivinusi perduoda jaunimui. Eilę metų maldeniškiai renkasi į gandrų išlydėtuves.

 

Šiemet Lietuvai minint atkūrimo 100-etį, Emilija sumanė įamžinti šimtą gandrų nuotraukose. Šiuo sumanymu pasidalijo su bendraminčiais facebook paskyroje ir ką jūs manote? Nuotraukų sulaukta gerokai per šimtą.

 

Dvidešimt aštuoni autoriai siuntė nuotraukas su gandrais. Gandrai įamžinti įvairiose Lietuvos vietose. Parodai nuotraukas patikėta atrinkti fotografams Virginijai ir Stasiui Lengveniams.

 

Kai šimtas nuotraukų buvo pristatyta renginio dalyviams, komisija susidedanti iš Rasos ir Gintaro Daukšų bei Irenos Aukselienės atrinko pačias įspūdingiausias nuotraukas. Pirmoji vieta atiteko Rasai Malakauskienei, antroji - Dovilei Čižaitei, trečioji – Gintarui Staneliui. taip pat aštuoniems nuotraukų autoriams paskirtos įvairios nominacijos.

 

Kaip tik neįamžinti gandrai? Keliaujantys, sukantys lizdus, auginantys vaikus, besiruošiantys skrydžiui, einantys lenktynių...

 

Nors gandrai išlydėti kartu su vasara, jų nuotraukos keliauja po rajono kampelius. Pasak Emilijos Kvedarienės, nesinori, kad nuotraukos liktų tik albume, tegul jomis grožisi žmonės.

 

Projekto autorė dėkinga Joniškio kultūros centrui ir Maldenių kaimo bendruomenei už palaikymą, visakeriopą pagalbą įgyvendinant projektą.

 

Šiuo metu gandrų paroda vieši Reibiniuose, o iš čia keliaus į Stungius.

 

Vida Urbonienė

 Autorės nuotrauka.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai