2019-06-16, sekmadienis, 20:43.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Moksleivių sveikatą stiprinančių akcijų džiaugsmai ir galvos sopuliai

2018-10-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Moksleivių sveikatą stiprinančių akcijų džiaugsmai ir galvos sopuliai

Kriukų pagrindinė mokykla – moksleivių sveikatą stiprinanti mokykla. Todėl čia nemažai vykdoma su sveikatingumu susijusių projektų. Vienas iš jų – pradinukų mokymas plaukti. Pernai Kriukų moksleiviai du mėnesius važinėjo į Pasvalio sporto mokyklos plaukymo baseiną ir kartą per savaitę mokėsi plaukymo pradmenų.

 

Šiemet į baseiną važiuota visą rugsėjo mėnesį – vėlgi kartą per savaitę. Projektą kuravusi pradinių klasių mokytoja Ilona Gylytė sako ačiū rajono savivaldybei parėmusiai šį projektą ir kartu priduria, kad ateityje reikėtų atsižvelgti į trenerių rekomendacijas. O jos tokios, kad vaikai turėtų plaukymo treniruotes lankyti bent jau 8-10 kartų,t.y. būtinas tęstinumas,  antraip tie įgūdžiai neįtvirtinami ir projektas nebetenka prasmės. Lieka nebent tik geri prisiminimai ir iki galo nepadaryto darbo nuosėdos. 

 

BeActive – tai dar vienas moksleivių sveikatingumą skatinantis projektas. Projekto nacionalinis koordinatorius Lietuvoje yra Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ vykdanti kiekvienų metų koordinavimo programą pagal pateiktą paraišką ir Europos komisijos patvirtintas sąlygas bei priemonių planą. Europos sporto savaite siekiama, kad daugiau žmonių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs, o taip pat suprastų sporto ir fizinio aktyvumo naudą. Ši savaitė skirta visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties ar sportiškumo lygio. Savaitės renginiai vyko rugsėjo 23-30 dienomis. Kriukų pagrindinės mokyklos moksleiviai su tėveliais taipogi į juos įsitraukė – mokyklos kieme susirinko ir aktyviai sportavo beveik 200 vaikų.  Aktyviausieji buvo apdovanoti prizais, o mokyklai liko reklaminis tentas.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras antrus metus iš eilės rugsėjo mėnesį inicijavo akciją „Apibėk mokyklą“. Rytinis bėgimas – puikus būdas išvengti streso, pažadinti visą organizmą iš miego ir tingulio, pakelti nuotaiką, pagerinti širdies darbą, kvėpavimą, žarnyno peristaltiką, padidinti raumenų tonusą. Tai puikus energijos užtaisas visai dienai. Įstaigų bendruomenės buvo kviečiamos savarankiškai dvi savaites kasdien po 15 min. (apie 1,5 kilometro) apibėgti ar sparčiu žingsniu apeiti aplink savo mokyklą. Į šią akciją įsitraukė ir Kriukų pagrindinės mokyklos pradinukai. Pasak pradinių klasių mokytojos Ilonos Gylytės, ypač pradinių klasių vaikai noriai dalyvavo bėgimo rytmečiuose, patys kontroliavo draugus, kad pastarieji  laikytųsi nustatytų taisyklių.

 

Moksleivių sveikatingumą stiprinančių renginių organizavimas jau savaime yra sveikintinas dalykas. Tačiau mokytojos nuomone, organizatoriai turėtų atsakingiau pasižiūrėti į savo pažadus. Prižadami kalnai prizų, o atsiunčiama tik pusė jų. Varžybų organizatoriai vietose lieka apsimelavę ir prieš vaikus, ir prieš jų tėvelius. Pasibaigė ir košių laikai. Anksčiau būdavo siunčiamos įvairios košės, kurias noriai kirsdavo sportinių akcijų dalyviai. Turėdavo jos ir sveiko maitinimosi reklaminių elementų. O blogiausia, kad imama piktnaudžiauti paspaudimais „patinka“. Iš kur mažai mokyklai paimti tuos „palaikinimus“. Tad atsiųstos mažų mokyklų nuotraukos iš anksto pasmerktos tapti autsaiderėmis.

 

Kazimieras Šatas

  Ilonos Gylytės nuotraukose - BeActive akcijos akimirkos

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai