2019-06-16, sekmadienis, 20:20.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Parodoje-mugėje „AgroJoniškis 2018“ aktyviai dalyvavo rajono kaimo bendruomenės ir mokyklos

2018-10-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Parodoje-mugėje „AgroJoniškis 2018“ aktyviai dalyvavo rajono kaimo bendruomenės ir mokyklos

Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko Šiaurės Lietuvos paroda-mugė „AgroJoniškis 2018“. Tai tradicinė rudeninė paroda-mugė draugėn sukviečianti sodininkus, daržininkus, liaudies meistrus, tautodailininkus, žemės ūkio technikos gamintojus ir pardavėjus, maisto perdirbimo įmonių atstovus, ūkininkus ir visus norinčius parduoti išaugintą ar pagamintą produkciją. Joje aktyviai dalyvavo Joniškio rajono kaimo bendruomenės.

 

Ziniūnų kaimo bendruomenės "Obelėlė" atstovai pristatė naują bendruomenėje pagaminta produktą - hidrolatus. Tai ziniūniečių įgyvendinamo vietos projekto "Materialinės bazės kūrimas, skatinant vietos gyventojus užsiimti aromatinių ir prieskoninių augalų auginimu ir apdirbimu, naudojant džiovinimo, spaudimo bei garinimo technologijas" rezultatas.

 

Stupurų kaimo bendruomenės nariai pardavinėjo naujoje bendruomenės siuvyklėlėje pasiūtas kepures. Siuvyklėlė - sėkmingas stupuriškių vietos projektas "Ekonominės veiklos skatinimas Stupurų kaimo bendruomenėje".Džiaugiamės, kad Stupurų kaimo bendruomenės kiemelį mugės metu aplankė gerbiamas Seimo narys V. Gailius.

 

Susirinkusieji į parodą-mugę Joniškio žemės ūkio mokykloje galėjo susipažinti su nauja sodo ir daržo įranga, įsigyti augalų sėklų ir sodinukų, gėlių daigų ir dekoratyvinių augalų, dalytis patirtimi. Parodos-mugės lankytojai, kurių nedomino augalai ir technika, galėjo paskanauti kaimiškos giros, nusipirkti pyragų ir mėsos gaminių, nenorintys vėsiais rudens vakarais sušalti – įsigyti įvairiausiais raštais išmargintų vilnonių kojinių, medžio dirbinių, keramikos. Daugelis mugės lankytojų gėrėjosi naminiais paukščiais, kurie džiugino išskirtinumu. Susidomėję paukščiais galėjo jų įsigyti.

 

Dairantis tradicinėje rudeninėje parodoje žavėjo ne tik labai gražiai sutvarkyta mokyklos aplinka, sodo ir daržo gėrybės, tautodailininkų darbai, bet ir nuostabūs, išradingai sukurti, įvairiaspalviai, rudeniu kvepiantys kilimai. Dalis kilimų buvo sukurti Joniškio žemės ūkio mokyklai vykdant Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Darbo rinka be sienų“. Rugsėjo 27–29 d. vyko kūrybinės praktinės dirbtuvės „Kraštovaizdžio dizainas – floristinių kilimų gamyba“. Sukurtuose puošniuose kilimuose dominuoja dviejų valstybių vėliavų spalvos ir svarbūs ženklai. Kūrybiškai bendradarbiaujant sukurti floristiniai kilimai – spalvinga dovana valstybių šimtmečio proga.

                                                                                                                             

Geros idėjos visada patrauklios. Smagu, kad prie floristinių kilimų kūrimo iniciatyvos prisijungė ir kitos rajono ugdymo įstaigos, Lietuvos profesinės mokyklos, bendradarbiaujančios su Joniškio žemės ūkio mokykla. Išradingumu dalijosi ir kilimus kūrė Joniškio „Aušros“ gimnazija, Mato Slančiausko progimnazija, „Saulės“ ir Kriukų pagrindinės mokyklos, Žagarės specialioji mokykla ir kitos. Originalius kilimus sukūrė Joniškio žemės ūkio mokyklos Multimedijos paslaugų teikėjų 2M grupė – „Žydėjimas“, Žagarės specialioji mokykla – „Rudens rytas“, „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras – „Vaikystės žaidimas „Sekretas“. Gamtos kilimų spalvingumu ir originalumu susidomėjusių buvo daugiausia. Svečiai ir joniškiečiai neskubėdami gėrėjosi ir žavėjosi floristiniais kilimais, fotografavo ir patys fotografavosi. Grožis laikinas, todėl jį norėjosi įamžinti.

 

manojoniskis inf.

Rimantės Misiūnienės nuotr.

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai