2020-07-05, sekmadienis, 09:32.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:2.

Piktnaudžiaujantiems ir tingintiems dalyvauti visuomenei naudingoje veikloje pašalpų gavėjams – medikai neturi padėti (1)

2019-06-06, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Piktnaudžiaujantiems ir tingintiems dalyvauti visuomenei naudingoje veikloje pašalpų gavėjams – medikai neturi padėti

Joniškio rajono savivaldybės vadovams lankantis seniūnijose ir susitinkant su vietos gyventojais dažnai išsakoma problema, kad artėjant vasaros sezonui seniūnai negali pasitelkti smulkiems viešiesiems darbams pašalpų gavėjų, nes šie dažniausiai pateikia medicinos pažymėjimus, kuriuose šeimos gydytojai atleidžia juos nuo darbų dėl neva sunkių ligų.  Vien per paskutinius 3 šių metų mėnesius nuo visuomenei naudingos veiklos buvo atleisti net 82 asmenys.

 


Seniūnai pripažįsta, kad piktybinių pašalpininkų yra, bet šie net viešųjų darbų nenori imtis, pateikiamos medicininės pažymos, esą darbas sugadins sveikatą, nors akivaizdu, kad jokiomis sunkiomis ligomis jie neserga. Būna atvejų, kai tokie neva sunkiai sergantys pagalbininkai dirba pas ūkininkus, renka akmenis, kai tuo tarpu medicininiame pažymėjime nurodyta, kad jis turi būti atleistas nuo sunkių fizinių darbų arba medicininėje pažymoje nurodoma, kad jis negali atlikti jokių darbų visus metus ir kt.

 


Savivaldybės administracijos iniciatyva vakar vyko bendras seniūnų, medicinos įstaigų: Joniškio PSPC, UAB „ Saulenė“ ir IĮ V. Neverauskienės klinikos vadovų, vaistinės atstovų bei administracijos darbuotojų susitikimas, kurio metu  buvo tariamasi, kaip tokias akivaizdžias piktnaudžiavimo situacijas spręsti.

 


Administracijos direktorė V. Kulvinskienė kreipėsi į medicinos įtaigos vadovus, prašydama  pakalbėti su šeimos gydytojais ir  atkreipti dėmesį į tokias situacijas, kad ateityje medicininės pažymos būtų teikiamos tik tiems asmenims, kurie realiai serga. Taip pat pažymėjo, kad visi  Joniškio rajono gyventojai turi būti socialiai atsakingi ir kiekvienas prisidėti prie savo krašto puoselėjimo, tvarkos ir nesudaryti galimybių piktnaudžiauti.

 


Susitikimo metu buvo sutarta, kad jeigu tokios situacijos bus pastebėtos ateityje, seniūnai apie tai informuos savivaldybės administraciją bei pateiks konkrečias medicinines pažymas išdavusių medicinos įstaigų vadovams.

 


Joniškio rajono savivaldybės administracijos
viešųjų ryšių informacija

 

 
 
Contact form

 

DDT 2019-06-08 15:26:17 IP: 78.63.141.104

tai dabar kiekviana seniūnija turės įsteigti po naują - "STUKAČIAUS" etatą, a? Pradėtų DIRBTI valdžiagyviai, užuot "posėdžiavę" kasdien ir po 18 (aštuoniolika) kartų su kolegomis kavutę siurbčiodami... Kasdien taip!

Šios dienos vardadieniai