2020-07-05, sekmadienis, 09:34.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:2.

Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

2019-05-30, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

Prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimo sezonui keletas priminimų rinkėjams ir supirkėjams, kaip elgtis, kad nebūtų daromi pažeidimai.

 

Lietuvoje vynuogines sraiges, kaip nustato jų išteklių naudojimo taisyklės, leidžiama rinkti ir supirkti nuo jų vegetacijos pradžios iki liepos 1 dienos. Tačiau ne visas, o tik ne mažesnio kaip 28 mm kiauto skersmens. Vynuogines sraiges draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato jų veiklą reglamentuojantys teisės aktai.

 

Prieš superkant privalu sraiges išrūšiuoti supirkimo vietoje. Supirkėjai jas turi išrūšiuoti pagal skersmenį. Po rūšiavimo negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių sraigių nei leidžiama.

 

Aplinkosaugininkai primena, kad apie vynuoginių sraigių supirkimo vietas reikia prieš 5 darbo dienas iki supirkimo pradžios informuoti Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos. Tai galima padaryti el. paštu info@aad.am.lt arba raštu adresu Smolensko g. 15, Vilnius. Asmenys, pažeidę šių Taisyklių reikalavimus, traukiami atsakomybėn Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

                                                                                                                  Aplinkos apsaugos departamento informacija


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai