2020-06-02, antradienis, 18:34.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:47, leidžiasi 21:44, dienos ilgumas 16:56.

Rajono kelių priežiūra žiemą: kokie keliami reikalavimai?

2019-01-13, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Rajono kelių priežiūra žiemą: kokie keliami reikalavimai?

Žiemai įsibėgėjus, vis dažnesnis sniego ir šaltuko pasirodymas, blogina eismo sąlygas. Kelių priežiūros valdymo centras informuoja, kad eismo sąlygos sudėtingos visuose keliuose: danga padengta sniego sluoksniu,  rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs. Todėl vairuotojams primenama laikytis saugaus greičio ir vairuoti atsargiai, laikantis atstumo iki priešais esančio automobilio.

 

VĮ „Kelių priežiūra“ informuoja, kad žiemos priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius, todėl didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose – jie yra tik valomi.

 

Magistralinis kelias (A12) Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas prižiūrimas Kelių priežiūros tarnybos, kuri atlieka priežiūros darbus bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šis kelias nuvalomas ir barstomas praėjus ne daugiau kaip 3 darbo val. nustojus snigti. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą barstoma iki 7 val.

 

Krašto keliai (II priežiūros lygio), tokie kaip Joniškis-Linkuva,  Joniškis-Žagarė-Naujoji Akmenė, Joniškis-Žeimelis-Pasvalys, Joniškio aplinkkelis valomi bei barstomi nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 darbo val. nustojus snigti. Mažo intensyvumo krašto keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis kaip 700 automobilių per parą, prižiūrimi pagal krašto kelių III priežiūros lygį. Šiam lygiui priskiriamas rajono kelio atkarpa Joniškis-Linkuva. Šiuose keliuose tarnybos valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 9 iki 18 val., praėjus ne daugiau kaip 8 darbo val. nustojus snigti.

 

Kelias Joniškis-Linkaičiai-Staneliai-Gruzdžiai, kuriame eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1000 automobilių per parą, prižiūrimas pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Pagal antrąjį lygį prižiūrimi rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra nuo 500 iki 1000 automobilių per parą. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val., barstomi per 8 darbo val. nustojus snigti.

 

Ryte, esant slidžiai kelio dangai, būtina pabarstyti iki 14 val. tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose. Antrajam lygiui Joniškio rajone priskiriamas privažiuojamasis kelias prie Sidabros tvenkinio nuo kelio A12 Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas, kelias prie LŽŪT susivienijimo bazės nuo kelio Joniškis-Linkaičiai-Staneliai-Gruzdžiai, privažiuojamasis kelias prie Kirnaičių nuo kelio Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, kelias Skaistgirys-Ramoškiai ir Skaistgirys-Jurdaičiai-Jankūnai.

 

Visi likę ir didžioji dalis valstybinės reikšmės rajoninių kelių priskiriami trečiajai grupei. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Šie keliai valomi tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose. Nebarstoma, kai barstomų medžiagų poveikis pablogina dangos būklę, (pvz. stipriai pustant ir (arba) sningant, klijuojantis sniegui ir panašiai).

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Parengta pagal VĮ „Kelių priežiūra“ informaciją

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai