2020-09-24, ketvirtadienis, 04:12.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:09, leidžiasi 19:09, dienos ilgumas 12:i.

Rajono meras V. Gailius: pasirengimas naujų mokslo metų pradžiai turi vykti jau dabar

2019-07-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Rajono meras V. Gailius: pasirengimas naujų mokslo metų pradžiai turi vykti jau dabar

Artėjant mokslo metams,  Joniškio rajono savivaldybėje rajono meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, Savivaldybės administracija bei medicinos įstaigų vadovai susitiko su rajono švietimo įstaigų direktoriais aptarti pasirengimą naujiems mokslo metams, kalbėta apie vaiko sveikatos pažymėjimų išdavimą ir kaip sumažinti rašytinių pažymų, pateikiamų  ikimokyklinėms įstaigoms, skaičių. 

 

Rajono meras V. Gailius informavo, kad remiantis naujais teisėkūros sprendimais, bus siekiama kiek galima minimalizuoti esančias biurokratines kliūtis, kad tėveliai susidurtų su kuo mažesniais trikdžiais ir mokslo metu pradžia būtų sklandi.

 

Susitikimo metu Savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė akcentavo, kad administracijos artimiausias tikslas pakeisti tvarkų aprašus dėl popierinių dokumentų pateikimo ugdymo įstaigoms sumažinimo,  siekiant supaprasti procesus ir taupyti tėvelių bei darbuotojų laiką. „Turime sudaryti galimybes tėveliams pateikti  prašymus lankyti  švietimo įstaigą pateikti ne tik   popierinius, bet ir pateikti elektroninėje erdvėje. Tai svarbu ne tik norint išvengti bereikalingo vaikščiojimo, bet ir užsienyje dirbantiems tėveliams“, – kalbėjo administracijos direktorė.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Helena Pidkovienė informavo,  kad bendrojo ugdymo įstaigų (mokyklų) visuomenės sveikatos priežiūros specialistai gali matyti elektroninius mokinių sveikatos įrašus.

 

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną Laima Virbičianskienė priminė, kad kiekvienais metais mokiniai turi pateikti gydytojo užpildytą Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma 027-1/a) apie jo profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus mokyklos sveikatos priežiūros specialistui. Sveikatos patikros metu vaiką turi lydėti vienas iš tėvų arba teisėtų globėjų (rūpintojų), nes be jų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Be išimties, visiems vaikams yra privalomas dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas, todėl rekomenduojama pas savo šeimos gydytoją atvykti jau apsilankius pas odontologą.

 

Nuo šių metų rugsėjo atsisakoma popierinių pažymų, mokykloms jų pateikti nereikia, nes visuomenės sveikatos priežiūros specialistai apie profilaktinius patikrinimus "Vaiko sveikatos pažyma" gauna visą jiems reikalingą informaciją. Problema tik su ikimokyklinėmis įstaigomis (vaikų darželiais), nes sveikatos informacinėje sistemoje vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas, sveikatos duomenys bus kaupiami tik nuo kitų metų 2020 m. rugsėjo mėn.

 

Ikimokyklinio  ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų tėvai turi kreiptis šeimos gydytojus ir gauti šių pažymų atspausdintas kopijas ir jas pateikti į ugdymo įstaigą visuomenės sveikatos priežiūros specialistui. Sveikatos priežiūros įstaigos geranoriškai sutiko dar šiais metais atspausdinti sveikatos pažymėjimus darželinukų tėveliams. Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai priminė, kad norint išvengti spūsčių prie gydytojų kabinetų  tėveliai turi pasirūpinti vaikų sveikatos patikrinimu kuo anksčiau. Taip pat svarbu, jog nuo šių metų rugsėjo atsisakoma ugdymo įstaigoms skirtų medicininių pažymų (forma 094/a), kurios buvo išduodamos vaikui ar moksleiviui susirgus  ir neatvykus į ugdymo įstaigą, šią informaciją  tėvai patys pateiks ugdymo įstaigai.


Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai