2020-07-04, šeštadienis, 15:32.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:50, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:4.

Saulės mūšio įamžinimo problemos: tų, kur pagadino orą, nė kvapo

2018-12-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Saulės mūšio įamžinimo problemos: tų, kur pagadino orą, nė kvapo

Man patinka tvarka mūsų valstybėje: vieni pagadina orą, kiti gūžčioja pečiais ir tarpusavyje baksnojasi pirštais. O tie, kurie pagadino, lyg ir niekuo dėti. Viena vyriausybė duoda startą Saulės mūšio įamžinimo memorialui, kita, jau prasidėjus darbams, finansavimą nutraukia. Ir dabar jokioj spaudos konferencijoj nesiteikia net atsiprašyti arba bent jau pasiaiškinti. Vyčiau aš pastaruosius kuo toliau iš Seimo, juolab kad ne kartą mūsų šalelės orą jau gadino. Nejau mūsų partijos tokios silpnos, kad nesuranda jiems pamainos. Na netraukim jų į jokius rinkiminius sąrašus, nejuokinkim ir neprievartaukim tautiečių, neleiskim jiems ant svetimo gero įjoti į rojų. Nejau mes pritariame sovietinei schemai, kad bet koks vadukas turi užsilenkti soste. Pasak kultūros veikėjo Huberto Smilgio, Saulės mūšio memorialas yra lakmuso popierėlis, akivaizdžiai rodantis, kas yra tikrasis patriotas, o kas tokiu dedasi.

 

Šiandien mes turim tai, ką turim. Teisybę pasakius, nelabai ką gražaus. Dėl finansavimo trukdžių pūpso griuvėsių krūva ir duobių laukymė. Anksčiau populiarų posakį „ačiū partijai, tėvynei už…“ dabar  reikėtų šiek tiek perfrazuoti, pavyzdžiui, ačiū ponams už pjautynes ir biudžeto švaistalynes. Prie šito naujai sugalvoto posakio galėtume pridurti: jeigu, ponai, galvojate, kad gyvename ne Lietuvoje, o kokioj saloj, kur mažai kas duris rakina, tai atsibuskite. Pas mus ir per užrakintas duris pinigus išneša. Net Seimo bendrabutį „apšvarina“. Todėl nesitikėkite rytoj atvažiavę prie memorialo pusfabrikačio surasti visus paklotus kabelius. Mūsų šalyje tokių stebuklų nebūna. Neprižiūrimos vertybės greitai atsiduria spalvoto metalo supirktuvėse. O jei sumanysite prie to memorialo atvažiuoti užporyt ar dar užporyt, tai galite pamiršti, kad kada nors išvis čia ką nors klojote. Beliks tik iš aukštų tribūnų skėsčioti rankomis, kad viskam  biudžete trūksta pinigų.

 

Visoj šioj istorijoj džiugina du dalykai. Pirma, kad 2019-2020 metais žadama skirti valstybės lėšų memorialo užbaigimui. Taigi šimtmečio statyba per kokį trisdešimt metų, žiūrėk, ir bus baigta. Antra, vis dėlto ne iš kelmo spirti mūsų rajono Tarybos nariai. Nepasidavė Kultūros ministerijos šantažui. Neatidavė lengva ranka šimto su truputėliu tūkstančių eurų iš rajono biudžeto, Tai ir trinktelėjimas per pirštus Kultūros ministerijos klerkams, siekiantiems iš savivaldybės pasiimti kiek galima daugiau, nepaisant nei padorumo, nei įstatyminės bazės. O dabar sugrįžkime prie kvapą pagadinusių. Gražu net žiūrėti į prieš metus vykusį Seimo Kultūros komiteto posėdį, kur komiteto pirmininkas baksnoja į rajono merą G. Čepulį, o šis, be kaltės kaltas, atsibaksnoja atgal. O tų kur pagadino orą – nė kvapo. Štai taip linksmai mes ir gyvenam.

 

Algio Leitmano nuotraukose Saulės mūšio memorialo statybos akimirkos

 

Pranas Raščius

Algio Leitmano nuotr.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai