2020-08-15, šeštadienis, 23:36.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:56, leidžiasi 20:48, dienos ilgumas 14:52.

Skaistgiriečiams rūpi eismo saugumas

2019-08-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Skaistgiriečiams rūpi eismo saugumas

Aštunti metai Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“, dalyvaujanti respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse „, 2019 metais į susivienijimą  dalyvauti šiame projekte sujungė Skaistgirio Šv. Jurgio parapiją, Skaistgirio miestelio bendruomenę ir Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus saviveiklininkus.

 

Visos keturios organizacijos viena kitą papildydamos, bendradarbiaudamos tarpusavyje visus metus organizuos akcijas, vykdys švietėjišką veiklą tikintis apsaugoti Skaistgirio parapijos gyventojus nuo nelaimių kelyje. Kaip seksis parodys laikas.

 

Liepos paskutinę savaitę Skaistgirio miestelio bendruomenė organizavo akciją ,,Į javapjūtę saugiai“. Bendruomenės pirmininkė Vida Urbonienė lankėsi Skaistgirio žemės ūkio bendrovėje. Apie saugų eismą, liemenių, atšvaitų svarbą kalbėjosi su laukuose dirbančiais kombainininkais, grūdus vežančiais traktorių ir mašinų vairuotojais. Pasak bendrovės agronomės Danguolės , javapjūtė jau įsibėgėjusi. Triūsiantys laukuose bendrovės dirbantieji saugiai elgiasi važiuodami  iš lauko į lauką tiek lauko keliukais, tiek judriais keliais. Bendruomenės pirmininkė palinkėjusi saugios javapjūtės  kombainininkams ir vairuotojams dovanojo projekto organizatorių skirtas šviesą atspindinčias priemones.

 

Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ moterys eismo saugumo akciją organizavo Šv. Mortos dieną minint griaustinio dieną. Po Šv. Mišių moterys bendravo su dviratininkais ir skuterių vairuotojais. Iš visos eilės akcijų, pokalbių su vairuotojais išaiškėjo, kad šiandien labai aktuali tema skuterių vairuotojai. Jie tarsi griaustinis staiga išnyra į važiuojamą kelio dalį ir dažnai sukelia avarinę situaciją. Šį kartą po pakalbio su sutiktais skuterių vairuotojais buvo stebima kaip saugiai jie elgiasi kelyje. Nustatyta, kad su jais reikia dar ne vieno susitikimo pokalbiams siekiant apsaugoti juos kelyje ir užkertant kelią nelaimėms.

 

Abi organizacijos pasiruošusios bendradarbiauti ne tik tarpusavyje, bet ir su bendruomenės pareigūnais, medikais.  Visi dirbdami petys petin sukursime saugią aplinką įvairaus amžiaus keliautojams.

 

Nuotraukose:

 

1. Zigmas Keturakis  vilkėdamas šviesą atspindinčią liemenę  apsaugo ne tik save, bet ir kuria saugią aplinką.
2. Grūdų vežėjai Nerijus Adomaitis ir Algis Mandeikis sako, kad matomumas svarbiausia eismo saugumui užtikrinti. Saugiam eismui užtikrinti vykdomos akcijos labai reikalingos ir šiandien maloniai pradžiugino bendruomenės pirmininkės vizitas.
3. Elektriniai skuteriai stropių vairuotojų  matomi iš tolo.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai