2019-06-16, sekmadienis, 20:44.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Solidarumo bėgimas Plikiškėse

2018-10-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Solidarumo bėgimas Plikiškėse

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Plikiškių skyrius-daugiafunkcis centras aktyviai įsijungė į penktąjį visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuojamą Solidarumo bėgimą.

 

Šio projekto tikslas yra ne tik surinkti lėšų, bet ir puoselėti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių. Susibūrę bendrai sportinei veiklai vaikai, vedini kilnių tikslų, stengiasi nubėgti kuo daugiau solidarumo kilometrų ir padėti kitiems vaikams.

 

Projektas sėkmingai startavo 2014 m. Jame dalyvavo daugiau nei 45 000 moksleivių ir 3 500 mokytojų iš 277 mokyklų. Surinkta parama buvo skirta būtinoms vaikų, lankančių „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus, mokymosi priemonėms įsigyti. 2015 m. dalyvavo net 66 000 moksleivių iš 366 mokyklų (trečdalis Lietuvos mokyklų!), o prie solidarumo akcijos prisijungė ir tėveliai bei bendruomenės nariai. Surinkta parama buvo skirta vaikų, lankančių „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus, psichologinei pagalbai teikti. 

 

Šiais metais surinktos lėšos skirtos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti ir vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti.

 

Plikiškių skyriaus - daugiafunkcio centro sporto renginių organizatorius Vaclovas Martinaitis pasidžiaugė jaunaisiais mokyklos bėgikais, jų noru nelikti nuošalyje nuo bene masiškiausio moksleivių bėgimo šalyje. Akcijos organizatoriai užsiregistravusioms mokykloms nemokamai atsiuntė  visą bėgimui organizuoti reikalingą medžiagą: bėgikų korteles ir lipdukus, renginio plakatus bei išsamią instrukciją, kaip organizuoti bėgimą.

 

Plikiškėse bėgimas organizuotas trim etapais. Pirmiausia bėgo darželinukai, paskui pradinukai, o vakare – visi norintys. Nors akcijos metu surinkta tik 19,99 euro, tačiau džiugina kitas dalykas – vaikai nuoširdžiai aukojo sutaupytus centus. Surinkti eurai išsiųsti į akcijos organizatorių sąskaitą.

 

Pranas Raščius

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai