2019-02-22, penktadienis, 06:47.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Tarp geriausiųjų – net trys Žagarės gimnazijos moksleivių darbai

2018-06-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Tarp geriausiųjų – net trys Žagarės gimnazijos moksleivių darbai

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vyko  baigiamasis gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ renginys ir geriausių darbų autorių apdovanojimas. Jaunuosius tyrėjus sveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, LMNŠC direktorius Algirdas Sakevičius bei GMC direktoriaus pavaduotojas bendriesiems reikalams Rokas Abraitis.

 

Konkursas skirtas 1-11 klasių mokiniams, kurie mėgsta tyrinėti, žavisi gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija ir matematika ir sugeba savao patirtimi pasidalinti. Konkurso darbą, kuris gali būti atliekamas per pamokas ar neformaliojo švietimo veiklas, turi parengti ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama mokytojo ar mokytojų. Tiriamasis darbas turi būti bet kurios STEAM mokslų ar jų grupių srities, galima atlikti ir jungtinį kelių mokomųjų dalykų darbą. Visą eksperimento eigą reikia nufilmuoti.  Konkursą „Mūsų eksperimentas“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su STEAM krypčių mokytojų asociacijomis.

 

 

Šiemet  konkurse  dalyvavo beveik 300 mokinių, pateiktas 81 darbas. Tarp geriausiųjų -net trys Žagarės gimnazijos moksleivių darbai. Ketvirtokai  Julija Arlauskaitė, Domantas Labanovas, Samanta Sebežnikovaitė, Gabrielė Valytė, vadovaujami pradinių klasių mokytojos Elenos Gurskienės ir fizikos –IT mokytojos Astos Radžvilienės, pristatė darbą „Namų atsparumo žemės drebėjimui tyrimas”. Septintokės Santa Devėnaitė, Aistė Gecaitė, Aistė Palilionytė, Rusnė Prokopenko, Roberta Šilianskaitė atliko darbą „Automobilio greičio priklausomybės nuo skriemulių dydžio ir krumpliaračių dantukų skaičiaus tyrimas”. Devintokų komanda: Agota Galkauskytė, Paulina Kristinytė, Elvina Mikalauskaitė, Gintarė Misevičiūtė, Justas Pamparas - tyrinėjo EV3 robotų ultragarsinio jutiklio savybes bei pritaikymą ir paruošė darbą „Ultragarsinio jutiklio tyrimas”. Septintokių ir devintokų darbo vadovė Asta Radžvilienė. Visi Žagarės gimnazijos moksleivių darbai buvo įvertinti II vieta skirtingose amžiaus grupėse. Moksleiviai ir mokytojai apdovanoti Švietimo ministerijos įsteigtomis asmeninėmis dovanėlėmis.

 

 

Žagarės gimnazistų darbų pagrindas buvo jau antrus metus mokykloje ugdymui naudojami robotikos Lego Wedo2 ir EV3 robotų rinkiniai. Su robotais mokiniai atliko tiriamuosius darbus, konstravo, programavo. Tai inovatyvios ir dar nedaugelyje respublikos mokyklų naudojamos mokymo ir mokymosi priemonės.

 

 IT mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?