2018-12-19, trečiadienis, 13:58.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:38, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Uždaro už milijonus renovuotas mokyklas: prisiminta ir Rudiškių pagrindinės mokyklos istorija

2018-01-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Uždaro už milijonus renovuotas mokyklas: prisiminta ir Rudiškių pagrindinės mokyklos istorija

LRT naujienų tarnyba vakar transliavo televizijos laidą, kurioje atkreiptas dėmesys į neekonomiškai šalies mokyklų renovacijoms naudojamas Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšas.

 

Kiek Lietuvoje yra už Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto milijonus renovuotų ir po kelerių metų ar iš karto uždarytų mokyklų – to iki šiol neskaičiavo nė viena atsakinga ministerija. Tik pateikia skirtingus ir ne visus skaičius.

 

Rudiškių pagrindinės mokyklos 2010 metais baigta renovacija tuomet dar litais kainavo milijoną. Tačiau 500 kv. m plotuose niekas nesimoko. Praėjus vos dvejiems metams po renovacijos – ji buvo uždaryta. Jau šešerius metus šis pastatas visiškai tuščias. Apie 50 kaimo vaikų mokytis važinėja į kitus ar miestelius.

 

Joniškio meras Gediminas Čepulis teigia, kad ši renovacija – veltui leisti pinigai, bet svarsto, kad galbūt ankstesnio mero laikais renovacija atrodė reikalinga.

 

„Ar tai nėra pinigų švaistymas? Kam reikėjo renovuoti mokyklą, kurioje vaikų vis mažėja? <...> Čia ne mano vadovavimo laikais tai įvyko, bet tais laikais meras ir vicemerė gal matė, kad reikalinga. Aišku, dabar tikrai matosi, kad vaikų nebėra, bet tais laikais kitaip jiems atrodė“, – svarsto G. Čepulis.

 

Joniškio meras sako, kad už milijoną litų suremontuotas tuščias nereikalingas pastatas, kuriuo niekas nesusidomėjo, nešildomas, bet tai nereiškia, kad jo priežiūra visai nekainuoja.

 

„Mūsų rūpestis – visą aplinką sutvarkyti. Teritorija nemaža, stadionas prieš mokyklą – pjaunam žolę daug kartų per vasarą, šienaujame, darbininkai šiukšles renka“, – vardija meras.

 

Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymi, kad savivaldybių pirminis tikslas – gauti pinigus, ir dažnai tai padaryti padeda vienmandatėse apygardose išrinkti Seimo nariai.

 

„Čia yra dvi to priežastys – visų pirma gali prieš vietos rinkėjus pasirodyti, tiek savivaldybė, tiek vietos Seimo narys, o antras dalykas – tai dažnai būna darbo vietos kažkokiems verslams, kurie, ne paslaptis, labai dažnai būna susiję ir su vietų tarybų nariais regionuose“, – sako I. Šimonytė.

 

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojo Raimondo Kuodžio teigimu, tokį švaistymą sau galėtų leisti arabų šeichai, bet tikrai ne Lietuva.

 

„Yra turtingų valstybių, kurios neskaičiuoja – arabų šeichai neskaičiuoja, skandinavai mažiau skaičiuoja, nes jie turtingi. Vienas dalykas, Lietuva – per mažas kraštas tokiems žaidimams, antras dalykas – daug kur uodegos dar plikos, o mes švaistom pinigus dideliems dalykams“, – sako R. Kuodis.

 

LRT naujienų tarnyba

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 


REKLAMA


 

 

 

Prekiaujame važiuoklės dalimis, stabdžių sistemos dalimis, variklių dalimis, akumuliatoriais, tepalais, filtrais, valytuvais, aušinimo skysčiais, langų plovimo skysčiais, automobilių kosmetika, automobilių aksesuarais, modeliniai kilimėliai, tepalai, filtrai motociklams.

NEMOKAMAS pristatymas Šiaulių apskrityje.

Tel. +37060188131

Tinklalapis  http://www.autopikis.lt/

 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?