2020-07-05, sekmadienis, 09:09.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:2.

V. Kulvinskienė: apleistų pastatų ir žemės plotų situaciją būtina spręsti teikiant Joniškio gyventojams visapusišką informaciją ir naudojant skatinimo priemones

2019-06-06, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
V. Kulvinskienė: apleistų pastatų ir žemės plotų situaciją būtina spręsti teikiant Joniškio gyventojams visapusišką informaciją ir naudojant skatinimo priemones

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė ir jos pavaduotojas Aivaras Rudnickas susitiko su rajono seniūnais, savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių vadovais ir specialistais aptarti Joniškio rajone neprižiūrimų pastatų ir statinių  esamą situaciją,  apleistų žemės sklypų plotus ir ieškoti problemos sprendimo būdų.

 

Susitikimo metu įvardintos didžiausios problemos ir ieškota kokių priemonių reikėtų imtis jiems sutvarkyti. Seniūnai informavo, kad didžiausia problema seniūnijose yra dėl apleistų žemės sklypų plotų ir bešeimininkių pastatų, kurių griovimui ir sutvarkymui reikalingos lėšos. 

 

Savivaldybės tarybos nustatyti maksimalūs žemės mokesčio, valstybinės žemės nuomos mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifai yra nepakankamos priemonės jiems sutvarkyti, todėl  būtina ieškoti kitų sprendimo būdų, svarstytinas siūlymas žemės plotus  išnuomoti su sąlyga, atleidžiant nustatytam laikotarpiui  nuo  žemės mokesčio  mainais už pastatų nugriovimą ir apleisto sklypo  sutvarkymą – akcentavo Savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė.Artimiausiu metu apleistų žemės sklypų ir  pastatų savininkai bus įspėjami ir per nustatytą laiką turėtų susitvarkyti, to nepadarius bus taikomos sankcijos Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso nustatyta tvarka.

 

Susitikimo metu nuspręsta siūlyti Savivaldybės tarybai projektą, kuriame būtų numatyta valstybinės žemės nuomininkus, kurie išsinuomos sklypus su juose esančiais apleistais bešeimininkiais pastatais ir juos nugriaus,  atleisti nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio  nustatytam laikotarpiui, pvz. iki 5 metų.Naujovė: savivaldybės interneto svetainėje jau sukurta  platforma „Rūpinuosi Joniškio kraštu“, kurioje užpildę specialią formą visi savivaldybės gyventojai galės pasidalinti informacija apie pastebėtus apleistus žemės sklypų plotus, pastatus, o seniūnai ir savivaldybės administracijos specialistai nedelsdami reaguos į pažeidimus ir imsis priemonių jiems pašalinti.
Joniškio rajono savivaldybės viešųjų ryšių informacija
 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai