2020-07-05, sekmadienis, 21:45.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:2.

Žagarė. Apie vyšnias, puodus, dainas ir pravardes (video reportažas)

2019-01-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
  Žagarė. Apie vyšnias, puodus, dainas ir pravardes (video reportažas)

Tikras žagarietis visada turės pravardę. Atvykėlis pravardę turi užsitarnauti. Taip pat unikalu, kad labai mažai moterų turi pravardes.

 

Pravardę visam gyvenimui gali suteikti ryškus gyvenimo įvykis, darbas, įpročiai, gyvenamoji vieta. Daugiausia pravardžių sukurta pagal vardą ar pavardę, tačiau jų – tik trečdalis. Žagariečiai linkę iškraipyti tikruosius vardus. Benius tampa Benge, o Marytė – Marate. Kai kurios pravardės – paveldimos ir perduodamos iš kartos į kartą: Micė, Musė, Žąsinas, Strulis,

                         

Dešimtadalis pravardžių skirtos fizinėms žmonių savybėms pabrėžti. Dėl keistų plaukų, akių ir barzdos Žagarėje yra Liūtas, Pelėda, Perukuas, Barzda. Vienas nuplikęs – Leninas. Mažas žmogus – Drugelis. Stambus – Banginis, Karabasas, Pončka. O kokį žmogų galima pavadinti Laikraštiniu? Tai ne žurnalistas ar mėgėjas paskaityti. Tai žmogus, kurio beveik visas kūnas lyg laikraštis išmargintas tatuiruotėmis.

 

Kai kurios pravardės nusako žmogaus būdą, charakterio savybes: Bitė, Kiškis, Šakalas, Šmirgelis, Vėžys, Kobra. Gyvenamoji vieta taip pat gali būti pravardės šaltinis: Girinis, Kapinių rožė.

 

Nemažai pravardžių yra nelietuviškos: Spička, Ridiska, Nakleika, Katanė, Maklaudas, Pikaso.

 

Video operatorius Marius Skukauskas kuria reklaminius, muzikinius bei reprezentacinius klipus.  Siūlome video reportažą apie Žagarės kultūrinį gyvenimą.

 

manojoniskis inf.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai