2020-07-04, šeštadienis, 15:54.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:50, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:4.

Žagariečiai diskutavo apie Žagarės dabartį ir ateitį

2018-12-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Žagariečiai diskutavo apie Žagarės dabartį ir ateitį

„Žagarė šiandien, Žagarė rytoj...“ – taip pavadintoje diskusijoje susirinko dalyvauti įvairių Žagarės organizacijų atstovai, verslininkai bei aktyvūs piliečiai. Metams besibaigiant siekta išgirsti kuo įvairesnes nuomones, pilnai atspindėti esamos situacijos vertinimą bei gauti pasiūlymus, kaip ją gerinti. Ir kaip gerinti situaciją, pirmiausia pradedant nuo savęs.

 

Buvo siekiama įvardinti Žagarės seniūnijos privalumus, trūkumus ir rasti sprendimus, kaip asmeniškai kiekvienas galime prisidėti prie trūkumų pašalinimo. Diskusijos dalyviai nuoširdžiai įsitraukė į darbą grupėse, diskutavo, svarstė ir teikė siūlymus. Siūlymų buvo įvairiausių, nuo socialinių reikalų iki infrastruktūros gerinimo.

 

Apibendrinus visų darbo grupių atsakymus, galima išskirti:

 

Žagarės seniūnijos privalumai: 1. gamta, istorinis, kultūrinis paveldas,  2. geografinė padėtis, pasienis,  3. aktyvi, draugiška bendruomenė.

 

Žagarės seniūnijos trūkumai:  1. mažas žmonių užimtumas, noras dirbti, senstanti bendruomenė,  2. miesto infrastruktūros būklė,  3. trūksta informacijos apie vietinius verslus ir paslaugas.

 

Sprendimai:  1. viešinti sėkmės istorijas,  2. savanoriauti, ugdyti savigarbą ir pozityvų požiūrį,  3. kolektyvinis problemų sprendimas kreipiantis į įvairias institucijas.

 

Žagarė susiduria su problemomis, kurios artimos visiems mažiems miestams. Džiugu, kad aktyvi bendruomenė prisiima atsakomybę ir pati ieško sprendimų, kaip kiekvienas asmeniškai gali keisti situaciją.

 

 

Kiekvienas, atlikdamas savo darbą sąžiningai, prisidedame prie Žagarės bendruomenės gerovės kūrimo. Būdami aktyviais piliečiais, matydami problemą ir ieškodami konstruktyvaus jos sprendimo su visa bendruomene, kuriame darnią ir klestinčią Žagarę.

 

Žagarės balselio inf.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai